העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תחומי העיסוק של המסגרייה

מה הם תחומי העיסוק של המסגרייה

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

תחומי העיסוק של המסגרייה

המילה "מסגר" מקורה בשורש ס-ג-ר משום שהמסגרים נהגו, בתקופות קדומות, לעסוק בעיקר בהכנת מנעולים. כיום עוסקים המסגרים בעבודות מתכת מסוגים שונים ורבים ועובדי המסגריות הפכו מבעלי מלאכה כפי שהיו בעבר לאמנים של ממש המפסלים בברזל.
כאשר חושבים על עבודת המסגר היום, רבים חושבים על סורגי החלונות ואינם יודעים כי למעשה עבודתו של המסגר מתפרשת לכיוונים ותחומים רבים מאוד.
מהם סוגי העבודות שיוכלו לבצע עבורכם במסגרייה ומדוע בעצם כדאי לעבוד ישירת מול המסגר והרתך? על כך במאמר הבאה.

מה ניתן לעשות במסגרייה:

ייצור: במסגרייה תוכלו למעשה לייצר עבור ביתכם כל סוג של מוצר מתכת החל במעקים וסורגים, עבור בדלתות, גדרות וסככות וכלה באמצעי אחסון ונוי העשויים ממתכות שונות.
לכול מתכת תכונות משלה הקשורות בחוזק, עמידות, גמישות וצבע. אם אתם זקוקים למתכת מסוימת אבל אינכם אוהבים את צבעה, במסגריות יוכלו גם לצבוע עבורכם את מוצרי המתכת בכדי לשמרם, לייפותם ולהתאימם לעיצוב ולסגנון של הבית.
עיצוב: אם תבקשו לעצב מוצר קיים ומוכר, המסגר יציג בפניכם תמונות ודוגמאות של המוצר ומוצרים דומים לו וימליץ לכם על סוג המתכת המתאים ביותר ועל סוג הגימור והצביעה שיתאימו למוצר ולמקום שבו הוא יהיה - בבית או בחצר למשל.
ייעוץ: במידה ותרצו לייצר משהו שטרם נעשה קודם לכן, לעצב בעצמכם את מעקה גרם המדרגות למשל – בררו מראש עם הרתך והמסגר כי ניתן, בעזרת מקצועיותם וניסיונם, להגשים את חלומכם וכן מהי מסגרת המחיר שתדרשו לשלם עבורו. במידה ומדובר בעבודת אומנות משותפת כדאי גם לשתף לאורך כל הדרך את הרתך ולוודא שאתם מסתדרים ודוברים את אותה ה"שפה", כדי להבטיח עבודה משותפת פורייה ותוצאה מוצלחת.

עבודה ישירה מול המסגר:

החסרת המתווך מהמשוואה, כמו בכל תחום, היא אמצעי לצמצום בעלויות. כאשר אתם עובדים ישירות מול איש המקצוע תוכלו להיות בטוחים מה אפשרי ומה בלתי אפשרי, מה כדאי ומה אינו כדאי וכמובן – לקבל חוות דעת מקצועית על החלטותיכם ועל הרעיונות אותם תרצו להפוך בעזרתו למציאות.
כמו כן, חשוב לזכור תמיד, כי בכול מסגרייה עובדים למעשה שני סוגים של בעלי מקצוע – מסגרים ורתכים. המסגרים הם אלה שיודעים להתקין את מוצרי המתכת ותפקידם של הרתכים הוא לשלב סוגי מתכות שונים כדי לעצב מהם מוצרים חדשים. רק עבודה משותפת תוביל להצלחת המוצר החדש.
לסיכום, כל מוצרי המתכת השימושיים והקישוטיים בבית מיוצרים על-ידי צוות המסגרייה וכדאי לבחור את המסגרייה המתאימה לכם מבחינת צוות העובדים בה, עבודותיהם הקודמות והמחירים אותם הם דורשים.

search