העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

סורגים לבית

אילו סוגי סורגים לבית אתם יכולים למצוא כיום בשוק? מהם הסגנונות העיצוביים הבולטים והאם כדאי לפנות למסגריה לביצוע סורגים לבית

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

אילו סוגי סורגים לבית אתם יכולים למצוא כיום בשוק? מהם הסגנונות העיצוביים הבולטים והאם כדאי לפנות למסגריה לביצוע סורגים לבית, או אולי לחברה שמתמחה רק בסורגים?

באופן כללי, את "עולם" הסורגים לבית, אפשר לחלק לשני סוגי סורגים עיקריים: סורגים קבועים וסורגים מתקפלים. קיימים סורגים לבית שאינם מתקפלים ממש, אלא בנויים בצורת כנפיים או כסורגים להזזה.

סורגים מתקפלים לבית הם המצאה חדשה יחסית. במשך שנים הם היו פחות מקובלים, כיון שנחשבו לפחות אמינים או חזקים. כיום, עם השיפורים הטכנולוגיים שהוכנסו בהם, סורגים מתקפלים לבית נחשבים אמינים יותר והם כבר יותר מקובלים.

לעומת סורגים מתקפלים, סורגים קבועים לבית נהנים מיותר אמון. בהתקנת סורגים לבית מסוג זה, אתם יכולים לקבוע בצורה קלה יותר את עובי הברזל בו ישתמשו המסגר או מתקיני הסורגים, את העיצוב וכמובן את המרחק בו יותקנו הסורגים מקיר הבית (על זה בהמשך).

מהם היתרונות של סורגים מתקפלים לבית?

סורגים מתקפלים לבית מאפשרים כניסה ויציאה מהפתח עליו הם מגנים. הם מתאימים מאוד ליציאה למרפסת למשל, או לפטיו. סורגים מתקפלים לבית טובים גם להגנה על חלונות של חדרים שאותם רוצים לפתוח בכל זאת מדי פעם. יתרון נוסף של סורגים מתקפלים הוא שבתנאים מסוימים ניתן להתקין אותם בשיטת "עשה זאת בעצמך".

מהם היתרונות של סורגים לבית, מהסוג הקבוע?

סורגים קבועים לבית ניתן להזמין במגוון עיצובים וצורות. אפשר לתת להם למשל "בטן", שמאפשרת להציב בהם אדניות או עציצים. אפשר ליצור סורגים לבית מסוג זה במגוון עוביים של מוטות הפלדה ואף לשלב בהם פרזולים שונים, טבעות או כל מה שניתן לרתך. כמובן שהיות ואין להם מגבלה של מסילות שחייבים להצמיד לקיר, סורגים קבועים לבית ניתן להתקין גם במרחק מה מקיר המבנה.

מהם החסרונות של סורגים מתקפלים לבית?

המחיר: סורגים אלה עלולים בהחלט להיות יקרים יותר מסורגים קבועים לבית.

עיצוב: בגלל מנגנון הקיפול, עובי מוטות המתכת והצירים הוא קבוע. בנוסף, צבעי הסורגים קבועים, בניגוד לסורגים מתקפלים שאותם קל לצבוע בכל גוון שרוצים, בצבעי מתכת.

נעילה: עם כל זה שמדובר בסורג, חוזקם של סורגים לבית מסוג זה תלוי בסופו של דבר בחוזק ואמינות המנעול. לסיכום, בעוד שסורגים רגילים לבית ניתן להזמין בכל מסגריה טובה, סורגים מתקפלים מיוצרים על ידי קומץ חברות בלבד.

מהם החסרונות של סורגים קבועים לבית?

ובכן, ברגע שקיבעתם את הסורגים בקיר הבית, אי אפשר יותר לצאת או להכנס דרך הפתח. חוזקם של סורגים לבית מסוג זה תלוי בחוזק, במיקום ובטיב הריתוכים, עובי המתכת וטיב הקיבוע לקיר.

search