העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

לחשוב בתוך המסגרת

בניגוד למה שאתם חושבים, מסגריות לא עברו מן העולם והן מציעות שירותים שימושיים מאוד.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מתכננים שער חדש או סורגים לבית? נשבר מתלה הכביסה וצריך לרתך אותו? שווה לכם לעשות היכרות עם המסגריה הקרובה אליכם.

בניגוד לסברה הרווחת, מסגרים ומסגריות הם לא דברים שעברו מהעולם. נכון, בימינו, שבהם ניתן לקנות כמעט כל דבר מוכן מראש, ישנם הרבה מאוד אלמנטים עשויי ברזל שאפשר לקנות בלי להזדקק לשירותיו של מסגר או רתך. ניתן לקנות סורגים להתקנה עצמית, שערים ואפילו גדרות, אבל עדיין: ברגע שמדובר במשהו מקורי, או דבר מסוים בהתאמה אישית – מסגר טוב הוא נכס.

מסגריות ורתכיות לא מבצעות רק אלמנטים לבניה. זה נכון שמסגרים מבצעים סורגים, שערים ומעקות, אבל מסגר טוב, עם ידיים עדינות, יוכל לייצר עבורכם גם אלמנטים קישוטיים בברזל, ואפילו לתקן או לבצע ריהוט מסוגים שונים, ולא רק לחצר הבית או למרפסת הדירה. בשנים האחרונות רואים יותר ויותר עבודות מסגרות בברזל ובזכוכית, או ברזל ועץ; דברים שנעשו על ידי מסגרים בעלי סבלנות וידע מקצועי לעבודות קטנות.

מסגריות ועבודות 'קטנות'

ולא, אנחנו לא מתכוונים בהכרח לעבודות מסגרות או רתכות שההקף שלהן קטן, כמו התקנת סורג בשטח של חצי מ"ר, או תיקון של שער גינה. אנחנו בהחלט מתכוונים לעבודות עדינות, וייצור אלמנטים פיסוליים בברזל. כאן דרושה מומחיות של המסגר, ויכולת לבצע ריתוכים נקיים וחלקים, ועדיין חזקים.
בשנים האחרונות, מסגריות ומסגרים שמבצעים עבודות עדינות הפכו ל'חרשי ברזל' או 'אמני ברזל', והמחירים קפצו בהתאם, אבל עדיין תוכלו למצוא מסגרים בעלי ידי זהב, שיש להם היכולת לעשות עבודה טובה ועדינה – במחיר סביר.

מה לבדוק כשמזמינים עבודת מסגרות?

מומלץ מאוד לא לעשות את הזמנת העבודה בטלפון, או אצלכם בבית. בקרו במסגריה והתרשמו ממנה. במיוחד, כאשר מדובר בעבודות בהיקף גדול, עבודות מסגרות עדינות או עבודות מסגרות שדורשות ריתוכים מדויקים. התרשמו ממידת הנקיון במסגריה, ובידקו עד כמה המסגר משתמש באלמנטים מוכנים, וכמה הוא בנוי ומסוגל להציע לכם אלמנטים בייצור עצמי וברתכות עדינה ונקיה.

הזמנת עבודת המסגרות

בכל עבודה של בעל מקצוע – בין אם מדובר בנגר, שיש, מסגר או אחר – אל תבצעו את המדידות בעצמכם. הביאו למסגריה שרטוט של מה שאתם מעוניינים לבצע, עם מידות מקורבות. המסגר יוכל אז להציע לכם את הברזל ויתר החומרים המתאימים ביותר, ולתת לכם הערכת מחיר. בסיום, ודאו שהוא מגיע למדוד בעצמו וכן לראות את מקום ההתקנה: שני דברים אלה ימנעו הפתעות בשטח וגם ויכוחים, במקרה של חוסר התאמה בין עבודת המסגרות, למידות במקום.

search