העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עבודתו של המנעולן

מהי עבודתו של המנעולן

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144


עבודתו של המנעולן

בעיר הבירה האנגלית קיימת תופעה בה הציבור קורא לכוחות הכבאות כדי לחלצם מתוך הבית לאחר שננעלו בתוכו או להיפך. האזרחים מעדיפים להתקשר למכבי האש למרות שכמו בכל עיר, גם בלונדון יש מנעולנים למכביר. גם בישראל פריצה לבתים היא תפקידם המרכזי של המנעולנים המקצועיים, אבל עושים עוד מספר דברים שאולי לא הייתם מודעים אליהן.
במדריך הבא תלמדו אלו סוגי עבודות מקצועיות המנעולן יכול לעשות בשבילכם!

מנעולן – הרבה יותר מפריצת מנעולים

פריצת דלתות: העבודה הבסיסית והנפוצה ביותר של מנעולן היא כמובן פריצת דלתות. ישנם אינספור של מקרים בהם אנשים נתקעים מחוץ לבית בלי מפתחות, המפתח נשבר בדלת, יש מקרים של דלתות שלא נפתחו הרבה זמן ולאף אחד אין מפתח מתאים וכיוצא באלו. המנעולן מגיע, עם כלי עבודה מקצועיים ולרוב בתוך דקות הדלת פתוחה. תפקידו של המנעולן בהקשר זה, מלבד פריצת הדלת, היא לוודא שהעיצוב של הדלת לא יפגע ושלא יגרמו לדלת נזקים אחרים.
אם מדובר רק על מישהו שנתקע מחוץ לבית כאשר המפתחות בפנים, בזו תמה עבודת המנעולן, אך אם יש פגם כלשהו במנעול אז המנעולן, בו במקום, יכול להוציא את מנגנון הנעילה ולהחליפו באחר.
פריצת מנעולים: באופן טבעי והגיוני, מנעולן מציע גם שירותי פריצת מנעולים שונים – מנעולים של שערים ודלתות תעשייתיות (במפעלים, שטחים חקלאיים וכדומה), מנעולי אופניים, אופנועים ועוד שלל מנעולים שהמפתח שלהם אבד או שהמנעול נתקע. במקרים של מנעולים קטנים ופשוטים לרוב אף אחד לא יקרא למנעולן, אלא פשוט ישבור את המנעול בעצמו.
פתיחת רכבים: רבים מאיתנו חוו את החוויה המעצבנת והמטרידה של איבוד מפתחות הרכב (בדגמים החדשים כבר אי אפשר לשכוח את המפתחות בתוך הרכב). הרבה יותר מסובך לפרוץ לרכבים היום מאשר בעבר (גנבי הרכבים כנראה חושבים אחרת ...) וכבר חלפו הימים בהם היה אפשר להכניס סרגל מתכת בין החלון לדלת כדי לפתוח את הרכב. למנעולן יש מכשירים מיוחדים וידע טכני המאפשר לו לפרוץ לרכבים נעולים, כולל עקיפת מנגנוני אזעקה והגנה, מערכות נעילת דלתות מתוחכמות וכדומה.
במקרים של פריצה לרכב, יש לוודא כי המנעולן עבר קורס הכשרה מתאים וייעודי לכך. אם המפתח לרכב אבד, יש מנעולנים היכולים לשכפל את המפתחות אך לעיתים קרובות תצטרכו לפנות גם למוסך הראשי.
פתיחת כספות: לא כל מנעולן מבצע עבודות אלו, אך בהחלט יש אנשי מקצוע המציעים שירות פריצה לכספות אישיות שהמפתחות שלהן אבדו, קוד הפתיחה נשכח או שיש תקלה במערכת הנעילה.
שכפול מפתחות: ברכב העבודה של מרבית המנעולנים יש מכונה לשכפול מפתחות, כמו כן, רבים מאנשי המקצוע מציעים שירות שכפול אימובילייזרים וכדומה.
לסיכום: מנעולן הא איש מקצוע מרובה יכולות, קוראים לו בעיקר כאשר ננעלים מחוץ לבית אך גם במקרים חמורים יותר כמו פריצה לרכב נעול, פתיחת כספת חשובה וכדומה. חשוב לברר מראש עם המנעולן האם הוא בקיא בעבודה הספציפית שלה אתם זקוקים.

search