העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ההכשרה של פורץ המנעולים

איזו הכשרה עובר פורץ המנעולים

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

ההכשרה של פורץ המנעולים

מנעולנים וחברות מנעולים בכול העולם מציינים כי השינוי הבולט ביותר בתעשייה זו הוא המעבר המסיבי למנעולים אלקטרוניים במקום המנעולים המכאניים הקלאסיים. נכון שהבית של רובנו ננעל עדיין במנעול מכאני, מורכב ככל שיהיה, אך ברכבים הצתת המנוע נעשית כבר בעזרת מפתח אלקטרוני. דלתות מקצועיות באתרים חשובים ננעלות באופן אלקטרוני - זהו תהליך בלתי נמנע. נקודה זו מדגישה את החובה של המנעולן להתעדכן וללמוד על כל השינויים החשובים בתעשייה זו ובעיקר כיצד פורצים מנעולים אלקטרוניים.
מנעולן מקצועי איש מקצוע שעבר הכשרה מתאימה
בישראל לא כל אחד יכול להפוך לפורץ מנעולים. מעבר לדרישות הטכניות יש גם דרישות חוקיות שכול מועמד חייב לעמוד בהן כדי לקבל תעודה מקצועית. הקורס המקצועי לפורצי מנעולים הוא קצר יחסית, אך חובה לעבור אותו כדי לקבל הסמכה רשמית וחוקית לעבודה במקצוע רגיש זה.

מיהו המנעולן המקצועי?

תעודת יושר: כל אדם שמתפרנס למחייתו מפריצת דלתות חייב להוציא ממשטרת ישראל תעודת יושר המראה כי אין לו עבר פלילי. אנשים רבים אינם יודעים שמומלץ לבדוק האם למנעולן שממנו הם מבקשים לפרוץ יש תעודת יושר או אישור מהמשטרה שהם הערובה העיקרית להגינות במקצוע רגיש זה.
אישור משטרתי: הוצאת תעודת היושר מאפשרת לאדם הרוצה לעסוק במקצוע זה להירשם לקורס מנעולנים ולקבל את הידע המקצועי הנדרש כדי לעסוק בתחום הלכה למעשה. בנוסף לתעודת היושר המנעולן צריך גם אישור משטרתי - מנעולן מקצועי צריך להציג את האישור הזה על פי דרישה.
סוגי מנעולים ומנגנונים: קורס הכשרת פורץ מנעולים עוזר למנעולן להכיר את כל סוגי המנעולים הקיימים בשוק וגם - צילינדרים ומנגנוני נעילה נפוצים וכדומה. המשתתפים בקורס לומדים על סוגי מפתחות, שיטות נעילה, מנעולים של דלתות, כספות, רכבים, מנעולי קוד, מנעולים ביומטריים מתקדמים (קריאת כף יד, טביעת אבצע, רשתית העין וכו'). לא כל מנעולן יכול לפרוץ את המנעול המשוכלל של הכספת שלכם וכדאי כבר בשיחת הטלפון הראשונה להסביר למנעולן באיזה סוג של מנעול מדובר כדי שהוא לא יגיע לחינם.
שיטות פריצה: השלב השני של קורס פורצי מנעולים הוא לימוד שיטות פריצת מנעולים, בדגש על טכניקות "שקטות" וחוקיות – ללא הרס המנעול או המערכות. פורץ מנעולים צריך לדעת להשתמש בכלים ייעודיים למקצוע, מקדחות, מברגים וכדומה. המנעולן גם לומד כיצד להתקין מנגנונים חדשים, כיצד לשפץ מנגנוני נעילה וכדומה, והכול מבלי לפגוע ברכוש עצמו.
אתיקה ובטיחות: חלק חשוב מאוד במסלול ההכשרה של פורץ מנעולים הוא נושא האתיקה, והבטיחות – בטיחות בזמן העבודה וגם בטיחות מבחינת השמירה על מפתחות, על קודי גישה, על מידע של השכפול וכדומה. בניגוד לאדם רגיל, פורץ המנעולים יודע כיצד להגן על מידע רגיש שהוא מקבל מלקוחותיו.
לסיכום: הכשרה של פורץ מנעולים אינה ארוכה או מורכבת במיוחד, אך היא קריטית כדי שהוא יוכל לתת לכם שירות איכותי ומקצועי. כאשר אתם מזמינים מנעולן חשוב שתבדקו שהוא מחזיק באישור משטרתי מעודכן ושהוא עבר הכשרה מקצועית מתאימה.

search