העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המדריך ללימודי חשבונאות

מהם לימודי חשבונאות? מהם מסלולי הלימוד ומה ניתן לעשות עם תואר בחשבונאות?

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

עולם החשבונאות חולש על תחומים רבים, ביניהם כלכלה, מתמטיקה, קבלת החלטות, ניהול ובניית אסטרטגיה. כאשר כל התחומים השונים הללו מגיעים לידי כלל אינטגרציה המסייעת להבין את תחום החשבונאות.

במהלך לימודים אלו מקבלים הסטודנטים את ההכשרה המתאימה על ידי קורסים המלמדים את שיטות הניהול השונות, שווקים והתנהלות שווקים לוקאליים ובינלאומיים. כמו גם, לימודי מתמטיקה ברמה גבוהה ויסודות הכלכלה. כל אלו על מנת לספק את ההכשרה המתאימה עבור עיסוק כמנהלי חשבונות בחברות וארגונים.

היכן ניתן ללמוד חשבונאות?

מקצוע החשבונאות נלמד כמעט בכל אוניברסיטה או מכללה, פרט למכללות העוסקות באופן מוחלט בתחומי האומנויות או החינוך. אמנם כמעט כל מוסד לימודים מציע תוכנית לימודי חשבונאות, אולם יש לשים לב להתמחויות השונות שמציע כל מוסד לימודים- בחלק ממוסדות הלימוד נקראים לימודים אלו לימודי ראיית חשבון והם מכווינים כלפיי התמקצעות שונה מאשר לימודי חשבונאות הנלמדים תחת החוג למנהל עסקים. כאשר שוקלים ללמוד מקצוע זה, יש לבדוק היטב מה מציעה כל תוכנית לימודים על מנת להבין מהי ההסמכה הרלוונטית והמתאימה ביותר עבורכם.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

ברוב מוסדות הלימוד לימודי חשבונאות נמשכים כשלוש שנים וכוללים 120 נקודות זכות, כל שעת למידה נחשבת כנקודת זכות, כך שמשך הלימודים תלוי בכמות הקורסים הנלמדת במהלך כל שנת לימוד. אולם, אם מחשבים את כמות נקודות הזכות והסמינריונים בצורה נכונה ומושכלת, ניתן בהחלט לסיים את לימודי התואר בשלוש שנים.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא ההתמחות שלאחר הלימודים, שכן בחלק מתוכניות הלימוד יש צורך לבצע התמחות של שנה במשרד לרואי חשבון. זאת על מנת לקבל את הניסיון ואת הידע הדרוש בעולם העבודה האמיתי. בתום שנת ההתמחות יכולים הסטודנטים לצאת לשוק העבודה לאחר שרכשו תואר ראשון וצברו את ניסיון העבודה הדרוש.

מה ניתן לעשות עם תואר ראשון בחשבונאות?

ניתן להתפתח אל מגוון רחב של משרות עם תואר ראשון בחשבונאות. כמובן שבאופן ראשוני ניתן לעבוד בחברות וארגונים שונים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי כמנהלי חשבונות, או רואי חשבון. אולם, בהמשך הדרך ניתן לקבל משרות בעלות גוון שונה, כגון להפוך למומחים בכל הנוגע לבניית אסטרטגיות כלכליות, בחינה וזיהוי של הון החברה והפקתה בבורסה, או להפוך למומחים בתחום קבלת ההחלטות וניהול סיכונים (risk management) . הכל תלוי במה שימשוך אתכם ולתחומים בהם תבחרו לעבור התמקצעות במהלך שנות העבודה הראשונות שלכם.

לסיכום, ניתן להבין כי תחום החשבונאות הוא עולם ומלואו אשר יכול לספק פרנסה וקריירה מאתגרת לטווח הרחוק. לכן, כדאי לבדוק את תחום זה כאשר עומדים בפתחה של לקיחת החלטה בנוגע למקצוע העתידי שלכם. מומלץ לבדוק מה הם ההבדלים בין תוכניות הלימוד וכמובן לנסות לאבחן איזו התמחות בתחום זה מושכת אתכם יותר מכל. זאת על מנת שתוכלו לכוון עוד לפני תחילת התואר לקראת ההתמקצעות המתאימה לכם.
 

search
ממוצע דירוגים: 5 מתוך 5, כמות מדרגים:1