העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כיצד בוחרים אוזניות למחשב ולנייד?

איך בוחרים את האוזניות הטובות ביותר למחשב הביתי ולמערכת, שיוכלו להתאים גם לשימוש נייד עם סמארטפון?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מאז שהסמארטפונים הצטיידו להם בדיסקים בנפחים שנמדדים בג'יגה בייטים, ומאז שהאיכות השמע שלהם השתפרה, התחלנו יותר ויותר להשתמש בהם כדי לשמוע מוזיקה ולצפות בסרטים. איך בוחרים את האוזניות הטובות ביותר למחשב הביתי ולמערכת, שיוכלו להתאים גם לשימוש נייד עם סמארטפון?

רובנו מאזינים היום יותר ויותר למוסיקה דרך המחשב – בין אם זה טאבלט או מחשב "ממש" מכל סוג שהוא - או דרך הסמארטפון. ולמרות זאת, רק מעטים יחסית הולכים ומשקיעים סכום כסף גדול ומשקיעים בבחירת אוזניות טובות. ברוב המקרים אנחנו משתמשים באוזניות שמגיעות עם הסמארטפון או כאלה שיושבות בתוך האוזן ונקנו באתר אינטרנט בסין.

אבל זו טעות. האוזניות הן המקבילה שלכם לרמקולים. אף אחד לא היה חולם לחבר למערכת הסאונד הביתית שלו זוג רמקולים מפח, למשל, או רמקולים שקנה בשני שקל בשוק. והנה, באוזניות אנחנו מוכנים להתפשר?

Earbuds ו- Earphones

אוזניות שיושבות בקצה האוזן, מה שנקרא באנגלית earbuds הן אופציה זולה ונפוצה מאוד. אוזניות אלה מעיקות, מכאיבות ו... גרועות מבחינת איכות הצליל. בגלל הצורה בה הן מונחות באוזן, ה- earbuds לא תמיד יושבות בצורה סימטרית באוזניים. דבר זה גורם לכך שאין איזון בין צד ימין ושמאל, ואיכות ההאזנה נפגמת.

לצד האוזניות הפשוטות האלה ישנן אוזניות שמכונות earphones והן דומות מאוד, אבל ננעצות ויושבות יותר בעומק האוזן.

בעולם ישנם יצרני אוזניות מתמחים שמייצרים אוזניות 'בתוך האוזן' איכותיות, במחירים של 50-100$ ויותר. הבעיה שלהן – גם של הטובות ביותר – היא שאפילו הן לא בהכרח אוטמות לגמרי מרעשים, ולמרות שהן לא מכאיבות באוזניים כמו ה- earbuds, הן יחסית עדינות; עדיין כל החיבורים דקיקים ורגישים.

נקודה נוספת של אוזניות שמוגדרות earphones – שהן למעשה הפופולריות ביותר מבין האוזניות הפשוטות יותר – היא שדיוק הצליל שלהן לא בהכרח גבוה. בנוסף, קשה להשיג מהן תהודה טובה וצלילי באס טובים ובשביל זה צריך לשלם יותר: בטווח המחירים הגבוה אפשר לצפות לרמה טובה של התאמה לאוזן ובאס, לצד דיוק רב יותר, נקיון ו'פריכות' בצלילים הגבוהים. ואגב, אם דיוק צלילי חשוב לכם יותר מאיכויות הבאס, חפשו מה שנקרא flat response earphones.

אוזניות מעל לאוזן

אוזניות אלה, לרוב עם קשת מעל לראש או מאחורי האוזניים, מכסות את האוזניים. חלקן מכסות לגמרי את האוזניים וחלקן רק מונחות מעל לאוזן. כמובן שאלה שמכסות את האוזניים בולמות רעשים מבחוץ וגם משקיטות את הרעשים שבוקעים מהאוזניות עצמן (טוב לשכנים בחדר או ברכבת), אבל גם האוזניות ה'מונחות' עושות עבודה טובה למדי. אוזניות מסוג זה פשוט משתמשות במתמדים (מחוללי צליל) גדולים יותר מהאוזניות הקטנות, מה שמאפשר להשמיע צלילים חזקים וברורים יותר משל אוזניות מטיפוס earphones או earbuds, כמובן.

בנוסף לאיכות הצליל, חשוב לבדוק גם כאן את עמידות האוזניות, יכולתכם לקפל אותן למימדי-תיק וכמובן מידת ההתאמה שלהן לאוזן. נקודה אחרונה זו חשובה למי שאוהבים להאזין למוסיקה למשך זמן רב: נוחות שווה הנאה. פרטים נוספים הם אורך הכבל, מנגנון ניתוק וחיבור הפלאגים וזוויות החיבור והמצאותם של חלקי חילוף ומתאמים.

בהצלחה!

 

search