העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טסט לרכב

הכנה לטסט ובעיות נפוצות

clock-icon 1 דקות קריאה

טסט לרכב


כל בעל רכב מכיר את ההרגשה המגעילה של הדואר שמתקבל ממשרד התחבורה ובו הזמנה לחידוש הרישיון של הרכב.
טסט לרכב מלווה בהוצאות כספים בלתי מבוטלות ומעבר שילום האגרה של ניירות הרכב למדינה ישנם גם הוצאות של הכנה לטסט עצמו.


הכנה לטסט


ישנם אנשים רבים המעדיפים לעשות את הטסט לרכב ללא הכנה ואם ישנם ליקויים, אז ללכת למוסך מורשה ולתקנם. בצורה זו הם חוסכים לעצמם את האפשרות שבעל המוסך יגזול מהם כספים על תיקונים והכנות שכלל לא דרושות, מחשבה זו בבסיסה נכונה, אך על בעלי הרכבים לזכור שטסט נוסף משמעו עוד בזבוז אדיר של זמן.
דברים שבדרך כלל גורמים לכישלון בטסט
ישנם דברים רבים העלולים להכשיל את רכבכם במבחן הרישוי השנתי שלו, אך מספר אנו נתמקד על מספר תקלות, אשר במשרד הרישוי ומכוני הטסט למיניהם מקפידים אליהם בצורה מאד קפדנית.
התקלה הראשונה בה רבים נתקלים ונופלים היא תקלה במסרק ההגה והיא נחשבת לתקלה, אשר חד משמעית לא משחקים איתה, מכיוון והיא יכולה להחמיר עד כדי איבוד שליטה על הרכב ולכן הבדיקה שנעשית אחת לשנה במכוני הטסט היא מבורכת וטובה לנו.
התקלה השנייה בה נתקל היא בדיקת הבלמים של המכונית, מיותר לדבר על חשיבותם של בלמי המכונית ומה עלול לקרות בלעדיהם ולכן גם בדיקה זו היא בדיקה מבורכת ומומלצת אפילו יותר מפעם בשנה.
תקלה נוספת שגורמת לפעמים להוצאה לא קטנה ודי מעצבנת, היא זיהום האוויר שנפלט מאגזוז המכונית, תקלה זו אמנם חשובה מאד לתיקון על מנת שנוכל לשמור על איכות הסביבה ורמת זיהום אוויר יחסית נמוכה, דבר אשר מטיב עם כולנו, אך כאשר מתגלה זיהום אוויר מרכבנו לעיתים ההוצאה עוברת את הטעם הטוב ועד שפותרים את התקלה האמיתית שגורמת לזיהום האוויר, נאלץ בעל הרכב לנסות מספר טיפולים אשר עולים לא מעט כסף, למשל החלפה של ממיר קטליטי עולה בסביבות ה-700 ₪ והיא לפעמים לא הבעיה שגורמת לזיהום עצמו.