העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים לפני מסירת כביסה למכבסה

מוסרים בגדים לניקוי במכבסה? מה רצוי לעשות לפני שאתם מביאים את הבגדים למכבסה.

מוסרים בגדים לניקוי במכבסה? מה רצוי לעשות לפני שאתם מביאים את הבגדים למכבסה?

אם אין לכם מכונת כביסה בבית, או שאתם גרים בעיר אחרת באופן זמני, יכול להיות שאתם משתמשים בשירותי כביסה של מכבסה מקומית. מלבד שירותים בסיסיים של כביסה (כמובן) קיפול וגיהוץ, מכבסות שונות לוקחות ומחזירות את הכביסה אליכם הביתה. מה כדאי לדעת כשמכינים את המשלוח למכבסה, או כשמביאים לשם את הכביסה המלוכלכת?

הכינו את הכביסה מראש:

אל תסמכו בהכרח על עובדי המכבסה. הפרידו בין סוגי הכביסה השונים והכינו אותם לכביסה. לדוגמא, מכנסי ובגדי ג'ינס רצוי מאוד לכבס על צד שמאל. כשאתם מוסרים אותם למכבסה, הקפידו להפוך אותם (זה נקרא "צד שמאל") כך שהחלק הצבוע יהיה כלפי פנים.

ודאו שלא השארתם שום דבר בכיסים: מטבעות, מפתחות, פנקסי חוגר או הסתדרות... לפני שאתם מוסרים בגדים למכבסה, ודאו שהכיסים ריקים. יכול להיות שהעובדים במכבסה יעשו אותו דבר, אבל אתם ממש לא רוצים להתקע בלי המפתח לדירה למשך יום שלם, נכון?

נסו לפחות להסיר כתמים קשים, לפני מסירת בגד למכבסה

לא שבמכבסות מפחדים מכתמים קשים, אבל לעיתים נוטים שם להיות קצת פחות עדינים. אם הבגדים הוכתמו בכתמים שנחשבים "קשים", טפלו בהם מראש: נקו כתמי דם במים קרים או אפילו בשפשוף בקוביית קרח לפני שהם מתייבשים. כתמי יין אדום אפשר להסיר בעזרת מגבונים מתאימים וישנם גם פטנטים אחרים: קצף גילוח למשל: הניחו מעט קצף גילוח על הכתם ושפשפו היטב בגב של כף. השפשוף בכף נועד להכניס את הקצף לתוך הבד, בלי לשפשף במברשת. לאחר מכן נגבו בבד עם קצת מים חמימים או בספוג.

טיפול נקודתי וקצר באקונומיקה על בגדים לבנים יכול להבהיר כתמים גם כן, אבל אל תשכחו לשטוף את המקום לפני מסירת הבגד למכבסה.

בגדים או בדים שהוכתמו בכתמי שמן אפשר להשרות בתמיסה מרוכזת של נוזל כלים ללא כלור. לאחר המסת השומנים, שטפו את הבגד. אם אפשר, שפשפו את המקום בעדינות במברשת שיניים משומשת או מברשת יחסית רכה אחרת. לאחר השטיפה אפשר למסור את הבגד למכבסה. ככלל, כשאתם מנסים להסיר כתם כלשהו, חישבו על מה משמש להסרת אותו חומר במצב אחר:

כתמי זיעה מצווארוני חולצה אפשר להסיר בשמפו לשיער למשל, וכאמור, סבון כלים יעשה נפלאות על כתם שמקורו בשמן בישול וטיגון. בהצלחה ואל תשכחו לציין במכבסה שעשיתם "הכנה לכתם" לפני שמסרתם את הבגד.