העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים לכביסה ריחנית

מכירים את זה, שאתם משאירים את הכביסה במכונה לשעה או שעתיים, והיא יוצאת מסריחה כמו ממרתף? מה אפשר לעשות כדי שהכביסה תריח טוב יותר – גם אם הוצאנו אותה לתליה בזמן?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מכירים את זה, שאתם משאירים את הכביסה במכונה לשעה או שעתיים, והיא יוצאת מסריחה כמו ממרתף? מה אפשר לעשות כדי שהכביסה תריח טוב יותר – גם אם הוצאנו אותה לתליה בזמן? 

כבסים שעומדים במים מתעפשים די במהירות. התהליך מתרחש בתוך מספר שעות, במיוחד אם השתמשתם באבקת כביסה ללא נוגדי חמצון.

קיבצנו לכם מספר עצות וטיפים לכביסה ריחנית

  • הטיפ הראשון לכביסה ריחנית הוא תמיד להוציא את הכביסה ולתלות אותה  מוקדם ככל האפשר לאחר שהמכונה סיימה את הכביסה. אם אתם לא יכולים לתלות אותה מיד, לפחות הוציאו אותה לסל כביסה מאוורר. בכל מקרה תלו אותה מיד כשאפשר ובצורה מאווררת ככל האפשר
  • תמיסה של חצי כוס חומץ בחצי כוס אקונומיקה על מכונה ריקה (ממלאים בתא אבקת הכביסה), מנקה את תא הכביסה ואת הצינורות השונים ומסירה אבנית. בכלל: חומץ הוא חומר ניקוי מעולה למכונות כביסה, מדיחים וקומקומים – כל מכשיר ששוקעת בו אבנית.
  • חומץ יכול לשמש כמרכך בגדים ולא צריך כמות גדולה ממנו. מרככי בגדים – גם אלה שמוסיפים ריח טוב – משאירים משקעים במכונה ואלה מגיעים לפעמים לבגדים ויוצרים כתמים. חומץ יסיר את המשקעים האלה וימנע התפתחות של עובשים וחיידקים (וריח רע).
  • אם הכביסה היא כביסה "קשה" – מדים ובגדי עבודה – אל תעמיסו את המכונה למקסימום. כבסו פחות בגדים והבטיחו כביסה טובה ויעילה יותר. השתמשו בטמפרטורה גבוהה ככל האפשר לכביסה קשה גם במחיר איכות הסביבה.
  • סילוק של ריחות עישון: ריח שלסיגריות הוא אולי ה"דביק" ביותר בין הריחות הלא טובים שישנם. אם יש לכם בגדי צמר או בגדים רגישים לכביסה – חזיות ותחתונים עדינים – אתם יכולים למלא פיילה גדולה או אמבטיה במים חמים מאוד – רותחים – ולשפוך פנימה 2 כוסות חומץ. תלו את הבגדים מעל לפיילה בחדר וסיגרו את הדלת ופתחים אחרים. אדי החומץ יחמצנו את ריח הסיגריות.
  • אפשר בהחלט להשתמש בדפי ריח ומוצרים אחרים למכונת הכביסה ולמייבש, אבל רצוי מאוד לא להעמיס יותר מדי חומר (ראו הערה קודמת)
  • הוסיפו סודה לשתיה למכונת הכביסה לפני מחזור השטיפה: סודה לשתיה עוזרת לדטרגנט לפעול ומוסיפה רכות לבדים. באותה הזדמנות היא גם מרעננת את הריח שלהם.
  • חצי כוס מיץ לימון ב- 4 ליטר מים: תמיסה מצוינת לכל סוגי הבדים (מלבד משי). לריכוך והלבנה עדינה מאוד. השאירו שעה ועד לילה ואז השתמשו בתמיסה גם לכביסה עצמה (הוסיפו למכונה).
search
ממוצע דירוגים: 5 מתוך 5, כמות מדרגים:1