העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כל מה שלא ידעת על מימון חוץ בנקאי

מימון חוץ בנקאי תופס חלק גדול מחיינו למימון הוצאות לא צפויות ביום יום, היכנסו עכשיו ללמוד על כל מה שלא ידעתם לגבי מימון חוץ בנקאי במאמר זה

clock-icon 1 דקות קריאה
מקורות למימון חוץ

החיים אינם צפויים ולעתים, אנו נתקלים במצבים בהם אנו זקוקים לסכום כסף מסוים שכרגע אין ברשותנו. למזלנו, אנחנו חיים במאה ה-21 ואם עד לפני כמה עשורים יכולנו לרכוש מוצרים רק בהתאם לסכום כסף שהיה לנו בפועל וחסכנו מראש, כיום קיימות אופציות נוספות שאנו יכולים להיעזר בהן בשעת הצורך. במאמר זה נדבר על הלוואות חוץ בנקאיות - מה היתרונות והחסרונות של הלוואות מסוג זה ומה הדברים שכדאי לשים לב אליהם בעת בחירת חברה למתן הלוואה חוץ בנקאית.

מה זה הלוואה חוץ בנקאית?

לפני שנדבר על היתרונות והחסרונות של הלוואות אלו, בואו נבין מהי הלוואה חוץ בנקאית - מדובר על חברות פרטיות המאפשרות לקבל סכום כסף באופן מיידי (לאחר הצגת המסמכים הרלוונטיים וחתימת חוזה) תמורת ריבית. 

למה צריך הלוואה?

לעתים, אנו רוצים לרכוש מוצר שאין לנו כרגע את הסכום הדרוש עבור הקניה שלו, לדוגמה - אדם שרוצה לקנות רכב שעלותו 50 אלף ש"ח ולמרבה הצער, כרגע אין ברשותו את כל הסכום הדרוש. הלוואה חוץ בנקאית יכולה לאפשר לאותו האדם לקבל סכום מיידי של 50 אלף ש"ח עבור רכישת הרכב ולאפשר פריסת תשלומים נוחה למספר שנים. הדבר יוצר סיטואציה שהיא WIN WIN עבור כל אחד מהצדדים - החברה מרוויחה על אחוז הריבית והאדם יכול לאפשר לעצמו לרכוש רכב כבר עכשיו, במקום לחסוך אליו עוד מספר שנים (שאז, המחירים יכולים להשתנות והכסף שחסך לא יספיק). 

הלוואה חוץ בנקאית אל מול הלוואה בבנק

אין זה סוד כי גם הבנקים מאפשרים קבלת הלוואות, הרי בסופו של דבר, מדובר על מצב בו כל אחד מהצדדים מרוויח. עם זאת, לעתים קרובות, אחוזי הריבית של הלוואות בחברות פרטיות הנן משתלמות יותר מאשר בבנקים. זאת בשל העובדה כי אנשים רבים אינם מודעים לאפשרות של קבלת הלוואה חוץ בנקאית ובאופן אוטומטי, הולכים ישירות לבנק שבתורו, פשוט נותן לכם הלוואה לפי הריבית הגבוהה ביותר. 
כמו כן, קיימים מצבים בהם הבנק אינו מאשר הלוואה והסיבות לכך יכולות להיות שונות, החל מהלוואה שכבר קיימת בחשבון ועדיין לא סיימתם לשלם אותה עד לסתם יום רע שעבר על הפקיד.
לכן, לפני שאתם לוקחים הלוואה בבנק, עשו סקר שוק ובדקו את התנאים בכל החברות.

יתרונות וחסרונות

כמו שכבר ציינו מקודם, היתרון העיקרי הוא בכך שהנכם מקבלים סכום כסף מזומן (העברה בנקאית בדרך כלל) באופן מיידי ואתם לא צריכים לחסוך כמה שנים מראש בשביל לרכוש רכב או לשלם עבור הלימודים. 
עם זאת, חשוב לזכור כי לא כדאי לקחת הלוואה מכל מקום שמציעים לכם, אלא רק במקומות בעלי מוניטין, לדוגמה, חברת מימון ישיר המוכרת והאמינה שאת שירותיה מכירים לא רק בתחום ההלוואות החוץ בנקאיות אלא גם בעולם הביטוחים. כך תוכלו להיות בטוחים שכל תנאי העסקה יתקיימו בפועל ותמיד יש לכם למי לפנות בכל שאלה או בקשה.