העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תחזוקה חיצונית למזגנים

יחידות העיבוי של המזגנים שלכם עובדות בתנאים קשים, אך תחזוקתן פשוטה למדי

יחידות העיבוי של המזגנים שלכם עובדות בתנאים קשים, אך דורשות תחזוקה שוטפת פשוטה למדי כדי לשמור על פעילותן התקינה. גם אם לא תוכלו לתחזק כל יחידת עיבוי בעצמכם, תשומת לב למצב היחידה החיצונית של המזגן וקריאת שרות לטכנאי מזגנים בזמן, תחסוך לכם כסף רב.

טכנאי מזגנים טוב ואמין שיגיע אליכם לקריאת שרות או לתיקון תקלה במזגן, לא יסתפק בוודאי רק בתיקון התקלה, אלא יבצע גם כמה פעולות תחזוקה פשוטות במערכת מיזוג האוויר שלכם. פעולות אלה ימנעו הופעת תקלות במזגן ויאריכו את חייו. באופן כללי, כל מערכת מיזוג אוויר – בין אם מדובר במזגנים מפוצלים רגילים או מזגני אינוורטר – זקוקים לאותן פעולות, כפי שנראה מיד.

את ניקוי היחידות החיצוניות של המזגנים יש לעשות בתחילת כל עונה. רצוי להמשיך ולבצע את פעולות האחזקה ככל האפשר גם במהלך העונה, בהתאם לצורך ולעניין או להזמין טכנאי מזגנים פעם בעונה.

תחזוקה פשוטה למיזוג האויר

ראשית, בטיחות מעל לכל!

  • אם המעבה שלכם תלוי באוויר – בגובה רב – השאירו את פעולות האחזקה והשרות לטכנאי מזגנים.
  • אל 'תשבו' או 'תרכבו' על היחידה החיצונית של המזגן שלכם. זכרו שהיא תלויה באוויר על שניים עד ארבעה ברגים, וכבד להם גם ככה.
  • נתקו את המזגן מזרם החשמל לפני כל פעולת תחזוקה.

אחרי שאיתרתם את יחידת העיבוי של המזגן שלכם, נקו את סביבתה: הרחיקו ענפים, עלים ועשב ונקו היטב את החלקים הקרובים ליחידה מכל צדדיה. פתחו את הרשת שמגנה על המאוורר והניחו אותה בצד.

נקו בזהירות – לא עם מים – את פנים יחידת העיבוי ושאבו אבק מסביב לסליל העיבוי. אפשר להשתמש בסמרטוט יבש ובמברשת לא קשה.

את כנפי המאוורר נקו בעזרת סמרטוט יבש או מברשת רכה גם כן: אם תשתמשו במים, האבק שהצטבר על כנפי מאוורר המזגן יהפוך לבוץ ויוריד את יעילות המעבה. כנפי מאוורר המזגן עשויות מאלומיניום רך וקל: שפשוף חזק מדי ושימוש במברשת גסה מדי עלולים לעקם את הכנפיים או לשרוט אותן. גם אלה עלולים לפגוע בפעולת המזגן.

בידקו ו-ודאו שהמאוורר יושב היטב על צירו: אם הוא מתנדנד או שהכנפיים שלו רופפות, נסו להדק בזהירות בכלי מתאים – בוקסה או מפתח ברגים. אם הברגי מאוורר המזגן תקועים, אפשר לשחרר אותם בעזרת חומר מתאים; הקפידו לא להתיז ממנו לתוך הציר, בנקודה בה הוא מתחבר למנוע.

אם נראה לכם שלא תצליחו להדק את המאוורר – קיראו לטכנאי מזגנים. חלקים רופפים במיזוג האוויר בכלל, וביחידת העיבוי בפרט, עלולים לגרום נזקים לכל מערכת המיזוג אוויר ורצוי שטכנאי מזגנים יבדוק אותה ויבצע את פעולות התיקון.

לסיום, נקו את רשת ההגנה, החזירו אותה למקומה .בידקו שיחידת המיזוג יושבת היטב על התושבת שלה בצורה ישרה ויציבה. אם יש צורך – הדקו ברגי תושבת או קיראו לטכנאי מזגנים לשם ביצוע פעולה זו, החלפת כוסיות או גומיות בתושבת.

זכרו: אם המזגן מרעיש, מאוד יכול להיות שפעולות הידוק ברגים וניקוי יספיקו ולא יהיה צורך בביקור של טכנאי מזגנים. בכל מקרה, אל תזניחו מיזוג אוויר רועש. זה לא "בא לו עם הגיל", אלא שישנה לכך סיבה. אם אינכם יכולים לבצע בדיקה או תחזוקה בעצמכם – קיראו לטכנאי מזגנים. זה עדיף על פני קניית מזגן חדש...