העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מזמינים טכנאי מיזוג אוויר?

מהן הקריאות הנפוצות לטכנאי מיזוג ומתי אפשר להסתדר לבד?

מסתבר שטכנאי מיזוג הוא מקצוע נדרש בארצנו, בכל המסגרות: מוסדיות, ביתיות וציבוריות. כמעט בכל בית מותקן היום מזגן אחד לפחות והדרישה להתקנות, תחזוקה ותיקונים – גבוהה. הנה כמה דברים שכדאי לזכור לפני שמזמינים טכנאי מיזוג אוויר.

מהן התקלות הנפוצות עלהן מדווחים טכנאי מזגנים?

ברוב הבתים בישראל מותקנים מזגנים מפוצלים ובחלק אחר מותקנים מזגנים מיני-מרכזיים מסוגים שונים ומפירמות שונות. למרבה הצער, אומרים גם טכנאי המזגנים, ישנן לא מעט תקלות שבגללן ממהרים להזמין טכנאי, וללא צורך.

ראשית יש לזכור שתחזוקה טובה של המזגן תמנע הופעת תקלות. אתם יכולים לתחזק את המזגנים שלכם באופן עצמאי או לפחות לבדוק אותם ולהיות רגישים לרעשים חריגים או ירידה בתפוקה וביעילות שלהם. למי שלא יכול, שווה להזמין טכנאי מיזוג אוויר לטיפול תחזוקה פעם בשנה: המחיר הנהוג היום הוא בסביבות 200 – 250 ש"ח למזגן הראשון ותוספת של כמה עשרות שקלים עבור כל מזגן נוסף.

תקלות נפוצות ופשוטות בתחום מיזוג האוויר

טכנאי מיזוג אוויר רבים מספרים על לקוחות שמזמינים אותם כיון שהשלט הפסיק לעבוד. לעיתים קרובות, הם אומרים, מדובר בהחלפת בטריות פשוטה בשלט. לפעמים, גם אם התצוגה בשלט עובדת, הוא לא יעבוד אם הבטריה חלשה מדי. שווה, אומרים הטכנאים, להחליף בטריות וגם לבדוק שעינית השלט לא מלוכלכת ושהגלאי במזגן לא מכוסה אבק. כבר היו דברים מעולם.

בימים חמים במיוחד, בהם הלחות גבוהה, עשויה להיות ירידה ביעילות המזגן. יש להקפיד על סגירת חלונות בבית ובדיקה שמא המזגן קפא. ירידת יעילות יכולה לנבוע מסיבות רבות, בינהן גם דליפת גז מזגנים, ואם המצב נמשך כדאי בהחלט להזמין טכנאי שרות למזגנים.
קצר חשמלי: יכול בהחלט להיות, אומרים טכנאי מזגנים, שמזגן יקצר באופן רגעי. הפקק יכול לקפוץ – גם מסיבות שלא קשורות במזגן – ולא חייבים לקרוא לשרות מזגנים בכל מקרה כזה. אם התקלה קורית שוב ושוב, כדאי לקרוא לטכנאי מזגנים או להתייעץ עם חשמלאי מוסמך.

ואגב חשמלאים: לא מעט טכנאי מזגנים אומרים שקיים מצב שבו מזגן מיני מרכזי הפסיק לעבוד, ממש לאחר שחשמלאי ביקר בבית וביצע בו תיקון. חשוב לדעת שמזגנים מיני מרכזיים עובדים על שלוש פאזות. חשמלאים רבים שמגיעים לביצוע תיקון בבית, מחליפים – בין אם במכוון, כדי לפתור תקלה כלשהי, ובין אם בטעות – בין הפאזות. החלפה זו גורמת לתקלה במזגן, שעלול להפסיק לעבוד ואף להפגע ממש. כדי שהמזגן יחזור לפעולה תקינה, יש לקרוא לטכנאי מיזוג שהוא גם חשמלאי מוסמך וחשוב לוודא שטכנאי המזגנים מכיר את המערכת שיש לכם בבית, כדי שלא יעקוף הגנות שונות או יחליף רכיבים שונים במזגן, וללא צורך.

לסיום, טכנאי מיזוג רבים מזכירים שבכל מקרה של תקלה במזגן, בה הוא לא מקרר או לא מחמם כהלכה, כדאי לוודא שבורר המצבים בשלט נמצא על המצב הדרוש: חימום או קרור, בהתאמה, שהמזגן לא מכניס אוויר מבחוץ – אם אתם לא מעוניינים בכך וכד'. אם בדקתם את כל הדברים האלה, והתקלות עדיין קורות או חוזרות – רצוי שתקראו לטכנאי מיזוג אוויר.