העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מזגנים במבצע

מחפשים מזגנים במבצע? יכול להיות שתמצאו מציאות לא רעות בכלל, אבל בכל זאת, הזהרו לא לקנות מזגנים שאתם לא ממש צריכים, רק בגלל שמדובר במזגנים במבצע

מחפשים מזגנים במבצע? יכול להיות שתמצאו מציאות לא רעות בכלל, אבל בכל זאת, הזהרו לא לקנות מזגנים שאתם לא ממש צריכים, רק בגלל שמדובר במזגנים במבצע

מבצעי מכירות מזגנים

הקיץ הוא לרוב העונה הבוערת של המזגנים. הוא מתחיל מיד לאחר פסח, כאשר האביב מגיע והטמפרטורות מתחילות לעלות. אז יוצאים משווקי המזגנים והיבואנים במבצעים שונים, שמיועדים להעלות את מכירות המזגנים לקראת הקיץ.

בשנים האחרונות, מבצעי מכירות מזגנים הציעו התקנות חינם או התקנות מזגנים במחירים מיוחדים, על קניית המזגנים שבמבצעי המכירות. בחלק מהמקרים היה מדובר במזגני אינוורטר מסוגים שונים ובמקרים אחרים היה מדובר על מזגנים בגדלים מסוימים.

דבר ראשון אם כך, כאשר מדובר על מזגנים במבצע, שימו לב שהמזגנים בהם מדובר הם מזגנים מסוג או מגודל שבהם אתם מעוניינים. יכול להיות שמזגן אינוורטר דווקא מתאים לכם, ואז זכיתם. מצד שני, אם המזגנים במבצע הם לא מהסוג שאתם רוצים אל תקנו.

"המזגנים שבמבצע"

לעיתים קרובות נראה מודעות פרסומת למזגנים מסוימים או מזגן מסוים. המחיר יהיה נמוך נניח 999 ש"ח למזגן קטן והפיתוי גדול. העניין הוא ששוב, כאן יש לבדוק שהמזגן אינו קטן מדי לחלל אותו אתם מבקשים לחמם או לקרר. דבר שני, יכול להיות שמציעים לכם מזגן מיושן או כזה שהיעילות האנרגטית שלו נמוכה. במצב כזה, כל הפרש המחיר על אותו מזגן במבצע או מזגנים במבצע יקוזז מהר מאוד בעלות החשמל שהוא יצרוך בגלל היעילות האנרגטית הנמוכה שלו.

מבצעי החלפת מזגנים

בשנים האחרונות מציעה הממשלה לאזרחים להחליף מוצרי חשמל מיושנים במוצרי חשמל חדשים. הרעיון הוא, שככל שהמוצר החשמלי ישן יותר, הוא זולל יותר אנרגיה ועולה יותר כסף לאזרח ולמשק. שווה לכן לממשלה להציע מוצרים שונים במחירים מסובסדים, או לדאוג לכך שדגמים מוגדרים של מקררים, מכונות כביסה ומזגנים יימכרו במחירים נוחים.

במידה ובבית שלכם מותקן מזגן מיושן, בהחלט יכול להיות שכדאי לכם לשקול התקנת מזגן חדש יותר, מהמזגנים שבמבצעי משרד האנרגיה. במסגרת זו מקבלים מזגן במבצע, במחיר מסובסד, כולל פינוי המזגן הישן והתקנת מזגן חדש. משרד האנרגיה קובע לא רק את דגמי המזגנים במבצע, אלא גם את מחירי התקנת השקעים לחשמל, את מחירי ההתקנה בכלל ואת האחריות הניתנת על התקנת המזגנים במבצע.

מבצע המזגנים האחרון הוכרז במאי 2014 והסתיים מאז, אבל ייתכן שיהיו מבצעי החלפת מזגנים נוספים, בשנים הבאות. מזגן במבצע במסגרת זו יכול להיות משתלם מאוד.