העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך מזגני אוויר ניידים

מה זה מזגן אוויר נייד?

מדריך מזגני אוויר ניידיםלאחרונה הושק מוצר משעשע, מעין מזגן ידני קטנטן, המעוצב בצורת סמארטפון. ה"מזגנון" מקבל את החשמל שלו באמצעות חיבור USB למחשב. זהו אמנם גימיק מצחיק ונחמד לשימוש שולחני ליד המחשב, אך ככול שהקיץ בישראל הולך ומתחמם מזגני אוויר ניידים, הופכים להכרח בעבור אלו שאינם יכולים להרשות לעצמם, מסיבות כאלו ואחרות, קניית מזגן מרכזי או מזגן קיר.מה זה מזגן אוויר נייד?מזגן אוויר נייד הוא מזגן קטן, אשר בניגוד למזגנים שאנו מכירים, אינו מחובר לקיר או לתקרה. למזגן אוויר זה יש חיבור לחשמל וצינור חיצוני שפולט את המים, כך שניתן להניח אותו בכול חדר עם תקע חשמלי. את צינור המים של המזגן צריך לשים מחוץ לחלון, או בתוך דלי מכיוון שהמזגן במהלך עבודתו פולט מים רבים.

למי זה מיועד: מזגן אוויר נייד נועד בעיקר לאנשים ששוכרים דירה ואינם רוצים להשקיע מכסם הפרטי בקניית מזגן קיר. ניתן גם להשכיר מזגנים ניידים לאירועים מיוחדים כגון: חתונות במקום פתוח, מסיבה עמוסת אורחים, תערוכות, מופעים וכדומה.  

יתרונות המזגן הנייד: אין מתחרה, מבחינת אפשרויות הקירור, למזגן מרכזי חזק, אבל למזגן הנייד יש יתרונות מאוד חשובים כגון: ניידות בין חדרים, חסכון בחשמל, תוספת למזגן מרכזי במקומות עם חללים פתוחים גדולים, קירור ממוקד ונעים וכדומה..

החסרונות של המזגן הנייד: הקירור, כאמור, הוא קירור ממוקד בלבד ולכן הוא מתאים בעיקר לשימוש בחדרים קטנים. יציאת המים מהצינור יכולה ללכלך את האזור בו נמצא המזגן. כמו כן, המזגן הנייד תופס מקום מכיוון שהוא צריך להיות מונח על הרצפה והוא גם תופס מקום אחסון בחודשי הסתיו והחורף.

כאן המקום לציין שלחלק מהמזגנים הניידים יש מנגנון בקרה פנימי שמפסיק את עבודת המזגן ברגע שמיכל הניקוז של המים מתמלא.

השכרת מזגן נייד: חלק מהחברות שעוסקות בתחום של מיזוג אוויר ומזגנים מציעות אפשרות של השכרת מזגנים ניידים לאירועים ואפילו לתקופה של מספר חודשים, כך שמזגן נייד יכול להיות פתרון מצוין לבעיה זמנית כגון: קירור חדר שרתים, חתונה בליל קיץ חם וכדומה.

לסיכום: המזגן הנייד אינו יכול להתחרות במזגן המרכזי מבחינת יכולות הקירור שלו, אבל אין ספק שהוא פתרון זמני נהדר, במיוחד עבור אלו ששוכרים דירות ללא מזגן ואינם רוצים להשקיע במזגן קיר, שבסופו של דבר לא יכול לעבור דירה ביחד אתם. חשוב כמובן לקנות מזגן נייד איכותי עם המלצות ואחריות של שנה לפחות.