העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

התקנת מזגנים במוסדות ציבור

התקנת מזגנים במוסדות ציבור שונה מאוד מהתקנה של מזגן בבית פרטי

התקנת מזגנים במוסדות ציבור ובחללים מסחריים

התקנת מזגנים במוסדות ציבור שונה מאוד מהתקנה של מזגן בבית פרטי, למעשה, כאשר טכנאי מזגנים מגיע להתקין או לתקן מזגן במקום ציבורי, לא כל שכן בפירמה עסקית, יש לא מעט דברים שעליו יהיה לקחת בחשבון בטרם ייתן את המלצתו.

מה חשוב לקחת בחשבון ומה צריך טכנאי מזגנים לבדוק בקשר להתקנה? כל התשובות בכתבה הבאה:

יעילות אנרגטית

היעילות האנרגטית של המזגן חשובה מאוד גם כאשר מדובר בבית מגורים בודד אולם כאשר עשרות מזגנים פועלים במשך שעות ארוכות אזי היעילות האנרגטית של המכשיר עשוי לגרום לחיסכון או לבזבוז של עשרות אלפי שקלים בשנה. היעילות האנרגטית נמדדת על פי יחידות של קילו ואט לשעת עבודה ולכן ברוב המקרים טכנאי מזגנים אמין ימליץ לכם לרכוש מזגן שצורך כמה שפחות קילו ואט, גם עם עלות התקנתו מעט גבוהה יותר משל יתר המזגנים.


עוד נתון שחשוב מאוד לקחת בחשבון הוא גודל החלל שהמזגן אמור לקרר. במידה והמזגן אמור לקרר אולם גדול או כל חלל אחר, מומלץ לבחור במזגן בעל הספק מעט גבוה יותר, אשר למרבה האבסורד, דווקא בשל כוחו יצרוך פחות אנרגיה. מדוע? רמי, טכנאי מזגנים ותיק, מסביר שהתופעה מתרחשת בשל כך שהמזגן הגדול לא צריך "להתאמץ" בשביל לקרר את החלל ואילו מזגן קטן יותר יפעל במלוא העוצמה, מה שיגרום לו להזדקק לאנרגיה מוגברת.

אמינות המזגן
אמינות מערכות מיזוג האוויר חשובות בכל מקרה, אולם כאשר המערכות מותקנות בחלל מסחרי אי שמישות שלהן, גם אם לתקופות קצרות, עלולה לגרום לבעל החלל להפסדים כבדים. כידוע, במדינת ישראל כמעט לא ניתן לחיות בלי מיזוג בחודשי הקיץ. אם מדובר במשרד, העובדים המתוסכלים יאלצו לשרוד בלי השפעתו הנעימה של מיזוג האוויר, אך אם מדובר בחנות או בכל חלל עסקי אליו אנשים מגיעים מבחירה, הרי שתקלה במיזוג תגרום לקהל הלקוחות להדיר את רגליו מהמקום, לעיתים גם הרבה אחרי שהתקלה תטופל. טכנאי מזגנים נדרשים למשנה זהירות כאשר הם מתקינים מזגן בחלל ציבורי או מסחרי ובמקרים רבים אף מותקן מזגן נוסף לצרכי גיבוי.

עוצמת הקירור

כאשר אני מדליקים את המזגן בביתנו אנו סוגרים את החלונות וגורמים לכך שהחלל יישאר מבודד מהעולם החיצון אולם לא כך הדבר כאשר אנו המזגן מותקן בחלל ציבורי אליו נכנסים אלפי (או אפילו מאות) אנשים ביום. פרקי הזמן הארוכים בהם נותרת דלת החנות פתוחה לרווחה גורמת לכך שמזגן חייב לעבוד תמיד במלוא העוצמה על מנת להשאיר את הטמפרטורה הרצויה בחנות. כאשר בוחרים את המזגן לקירור החנות חשוב מאוד לקחת בחשבון את העבודה הזו לבחור במזגן שיכול להפיק עוצמת קירור גבוהה גם בתנאים קשים וכמובן, כזה שיכול לעשות זאת מבלי להתקלקל לעיתים קרובות. סוחרים ותיקים יכולים להעיד על חשיבותה של הטמפרטורה הנכונה בחנות, במיוחד בחנויות אשר ממוקמות במדרחוב או בחוצות העיר – הטמפרטורה הנעימה גורמת לקונים להיכנס לחנות, גם אם למטרות אתנחתא קלה, והמכירות מרקיעות שחקים גם ובעיקר בימים הכי חמים של השנה, אך כל זה עשוי להתרחש אך ורק במידה ומערכת המיזוג מתפקדת כראוי. טכנאי מזגנים מקצועי יוכל לעזור לכם לעשות זאת בצורה נכונה.