העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה זה פרזול? כל מה שרציתם לדעת על פרזול

פרזול, שמתייחס בעברית לאביזרי מתכת שונים, נחשב היום לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, ומשמש למגוון מטרות תעשייתיות נוספות.

clock-icon 2 דקות קריאה

פרזול, שמתייחס בעברית לאביזרי מתכת שונים, נחשב היום לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, ומשמש למגוון מטרות תעשייתיות נוספות.

מוצרי פרזול שונים ניתן למצוא בכל מטבח, בכל חדר רחצה או אפילו בחדר השינה – צירים לדלתות, מחברים, ידיות, מסילות, מנעולים, חלקים זעירים במכונות שונות ומוצרים דקורטיביים רבים נוספים מקורם הוא בתהליכי פרזול.

בנוסף לכך, פרזול הוא היום גם חלק בלתי נפרד מתחום הבנייה. פרזול, בעיקר מאלומיניום, משמש למגוון פתרונות בנייה יעילים, נוחים וזולים ביותר. כמעט בכל בניין ניתן למצוא מוצרי פרזול שונים – מחברים, צירים גלויים וסמויים, ידיות, מזוזות ונוקשי דלתות הם רק חלק ממוצרי פרזול
 רבים הקיימים בשוק, בתחום הבנייה ובתחומים אחרים.

פרזול – חשוב שתכירו

אולי לא נתתם דעתכם על כך, אך בכול מקום בו אתם מצויים, החל מחדר השינה, דרך המשרד וכלה באולם התיאטרון ישנם מוצרי פרזול שונים. היום ישנו שוק משגשג ונרחב ביותר בתחום מוצרי פירזול, כאשר מרבית מוצרי פרזול אלה, המצויים מסביבנו, גם כשאיננו חשים בהם, עשויים מאלומיניום. מטרתם של מוצרי פרזול אלה היא לספק פתרונות שונים לגופים ציבוריים, לתעשייה וכמובן גם לבתים הפרטיים ולדירות של כל אחד מאיתנו.

פרזול באלומיניום – חשוב לדעת!

מרבית המוצרים של פרזול מיוצרים היום, כאמור, מאלומיניום. האלומיניום הוא מתכת קלה, ללא כוח מגנטי וגם רכה ביותר. למתכת האלומיניום ישנו גם ברק טבעי, הנוצר כתוצאה ממפגש השכבה החומצית החיצונית והעליונה שלה עם האוויר. האלומיניום הוא, כאמור, מתכת רכה ביותר, וצפיפותה היא כשליש ביחס לצפיפות הנחושת או הפלדה. מסיבה זו, נחשבת מתכת האלומיניום למתכת הניתנת לחישול בקלות יחסית.

בדומה לזהב, האלומיניום מתגבש בקלות ובאמצעות פרזול ניתן גם לעצבו במגוון צורות ולמגוון מטרות
. לאלומיניום ישנה גם עמידות יחסית גבוהה מפני קורוזיה, ואף נעשה בו שימוש לריתוך פסי רכבת. בשל זמינותו הרבה בטבע ותכונותיו הידידותיות האחרות, האלומיניום משמש למגוון רחב של מטרות, החל מתעשייה, דרך פרזול ובנייה וכלה בעיצוב וייצור בתחומים שונים.

פרזול לעיצוב הבית

כאמור, מתכת האלומיניום היא מתכת קלה, רכה ומאוד ידידותית לשימוש. מסיבה זו, פרזול של מוצרי אלומיניום שונים הוא פשוט וקל ביחס למתכות אחרות, שהן קשות וצפופות הרבה יותר. פרזול באמצעות אלומיניום איננו דורש גם אנרגיה רבה, ומלאכת ייצור המוצרים השונים היא  יחסית פשוטה, כאשר התוצאות הן מרשימות ביותר ומתאימות למגוון רחב ביותר של מטרות.

באמצעות פרזול באלומיניום ניתן לצור מראה מודרני, מתכתי, נוצץ ויוקרתי. פרזול באלומיניום או במתכות אחרות מתאים, בנוסף לתעשייה, גם לעיצוב כל אחד מחדרי הבית. בחדרי האמבטיה ניתן למצוא מוצרי פרזול רבים, החל מברזים מברקים, דרך מחזיקי מדפים ומחזיקי מגבות נוצצים וכלה במדפים מעוצבים ממתכת.

גם במטבחים רבים נעשה היום עיצוב באמצעות פרזול – ארונות, כריים, קולטי אדים, מדפים ואפילו כיורים מאלומיניום הם חלק ממוצרי פרזול הידועים כפופולאריים בתחום עיצוב המטבח
. בנוסף לכך, ניתן להשתמש בעזרת פרזול גם לעיצוב חדרי הבית האחרים – מדפים, ארונות וידיות מעוצבות הם חלק מאפשרויות של פרזול בחלקי הבית האחרים.

פרזול בתעשייה ובבנייה

פרזול מוצרים שונים הוא היום גם חלק בלתי נפרד מענפיי התעשייה, הבנייה והנגרות. בתעשייה ניתן למצוא מוצרי פרזול רבים ביותר, כדוגמת: מכונות ייצור שונות, מתקני פרזול מאלומיניום, צינורות, מדפים, קנטים ומתקנים רבים אחרים.

מוצרי פרזול אלה הם יעילים במיוחד וגם עמידים, נוחים ולאורך זמן חסכוניים בצורה משמעותית ביחס למוצרים אחרים. בתחום הנגרות משמשים מוצרי פרזול לצורך חיבור בין חלקי העץ השונים. ברגים, צירים, מחברים, מסילות, מסמרים וצינורות תלייה הם כמה דוגמאות של מוצרי פרזול בתחום ה
נגרות.