העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

חנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה בארץ

בישראל ישנן אלפי חנויות מוצרי חשמל: חלקן שייכות לרשתות, חלקן עצמאיות. חלקן מתמחות בתחום מסויים של מוצרי אלקטרוניקה, ואילו השאר מציעות מכשירי חשמל מכל התחומים.

clock-icon 1 דקות קריאה

בישראל ישנן אלפי חנויות מוצרי חשמל. חלקן שייכות לרשתות, חלקן עצמאיות. בחלק מהן תוכלו לקבל מחירים מצוינים על כלל מוצרי החשמל, ובחלק אחר של החנויות רק על מוצרי חשמל מסוימים, ופחות על אחרים. למה?

פעם קראו להן "סלונים", לחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה. אלה היו הימים שבהם ייבוא מכשירים אלה היה עניין יקר, המיסים עליהם היו גבוהים מאוד ובארץ היה רק מספר קטן של מותגים. כיום המיסים נמוכים יותר וניתן להביא שלל מוצרים ומותגים, וההיצע והביקוש הביאו לפריחתן של חנויות למוצרי חשמל.

חשוב להבחין בין רשתות של חנויות למוצרי חשמל ובין חנויות מוצרי חשמל פרטיות. את הסיבות לכך נבין מיד.

חנויות מוצרי חשמל רשתיות

חנויות אלה מוכרות בדרך כלל מגוון גדול מאוד של מוצרי חשמל – ממכונות גילוח חשמליות, דרך מערכות סאונד וטלויזיות ועד מכונות כביסה, מקררים ומזגנים. העובדה שהן חנויות רשת מקלה עליכם למצוא בהן לא רק מגוון מוצרים, אלא גם מגוון גדול של דגמים. בנוסף, גם אם אין בחנות מסוימת את הדגם שאותו אתם רוצים, תמיד יוכלו לבצע עבורכם את ההזמנה מסניף אחר או לשלוח אתכם לקנות בסניף אחר.

חלק מרשתות מוצרי החשמל הן רשתות פרטיות, אבל חלק אחר מחנויות מוצרי החשמל הרשתיות שייכות ליבואנים מסוימים. כך, לצד המבחר הגדול של מוצרי חשמל, תוכלו לעיתים ליהנות מהנחות מיוחדות או ממבצעים מיוחדים על מגוון מותגים מסוים מתוך כלל מוצרי החשמל.

כדאי לעשות קצת מחקר, ולראות לאיזה יבואן מכשירי חשמל שייכת רשת החנויות. בצורה כזו תוכלו לדעת לאיזה מגוון מוצרים לצפות וגם להעריך אם תוכלו 'ללחוץ' קצת על המחיר או לקבל צ'ופר כלשהו בקניה. ברוב המקרים, על מוצרי החשמל שהרשת מייבאת, אפשר בהחלט לקבל הנחות נוספות.

חנויות מוצרי חשמל פרטיות ועצמאיות

חנויות חשמל אלה הן לרוב חנויות מקומיות וקטנות יותר, כך שכושר הקניה והמיקוח שלהן עצמן הוא נמוך יותר. זו אחת הסיבות שבגללן אמורות חנויות חשמל אלה להיות פחות אטרקטיביות מבחינת המחיר, אבל לא בהכרח: צריך לזכור שהתקורה (ההוצאות הקבועות) של חנות מוצרי חשמל פרטית היא לפעמים נמוכה, ולכן גם בחנויות כאלה תוכלו ליהנות ממחירים מפתיעים.

ממה כדאי להזהר בקניית מוצרי חשמל?

שימו לב מי נותן את האחריות למוצר שאתם קונים: האם האחריות על מוצרי החשמל היא של היבואן הרשמי, של יבואן מוצרי חשמל מקביל או של משווק.

בידקו את מדיניות ההחזרה והזיכוי של הספק או החנות. סכמו על מחיר להובלה אם אתם זקוקים להובלה וודאו שגם בנוגע לזו, כל הפרטים ברורים (קומה, מדרגות או מעלית וכד').
בידקו מה זמני האספקה של מוצרי החשמל שאתם קונים. אל תשלמו את כל הסכום מראש ובמזומן, כדי שבמקרה וקרה משהו לחנות, לא תשארו בלי כסף ובלי מוצרים.