העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך מנקים מכונת כביסה?

אם הכביסה שלכם יוצאת ממכונת הכביסה עם ריח יותר רע משהייתה לפני שהכנסתם, הגיע הזמן לנקות אותה. ריכזנו לכם טיפים איך לנקות את מכונת הכביסה ולתחזק אותה בצורה הטובה ביותר

clock-icon 4 דקות קריאה
מאת: אוסנת מירל
איך מנקים מכונת כביסה

תוכן העיניינים:

  1. שמירה על מכונת הכביסה
  2. ניקוי אבנית ממכונת הכביסה
  3. ניקוי פילטר של מכונת כביסה
  4. ניקוי מגירת אבקת הכביסה והמרכך
  5. מניעת עובש במכונת כביסה
  6. ניקוי גומיית אטם של מכונת כביסה

 

למה בעצם צריך לנקות את מכונת הכביסה? מכונת הכביסה מתמודדת יום יום עם לכלוכים קשים ואבק שיש בבגדים אותה היא מכבסת ומנקה. לכן, מכונת הכביסה נוטה לצבור אבק ולכלוכים. השילוב של האבק עם המרכך, יכול לגרום לבעיות שונות בתפקודה של מכונת הכביסה ויש לנקות אותה. כמו כן, במים יש אבנית, והיא יכולה לגרום לנזקים ולפגוע בתפקודה של מכונת הכביסה. כאשר האבנית מצטברת על גופי החימום, למכשירי החשמל לוקח הרבה זמן להפיק את החום המבוקש. כמו כן, כשהבגדים שלכם יוצאים עם ריח רע, זהו סמן המעיד על כך שיש צורך בניקוי של חלקים מסוימים במכונת הכביסה.

 

שמירה על מכונת הכביסה

אומנם מכונת הכביסה מנקה את האבק מהבגדים בזמן הכביסה, אך גם יש לשמור על סביבת הכביסה נקייה מאבק. מומלץ לנקות את חדר הכביסה לעיתים תכופות. בנוסף, מכונת הכביסה צוברת המון אבק לא רק מבפנים, גם מבחוץ. האבק יכול להצטבר בקרבת התוף והחלק הפנימי של המכונה עלול להתערבב במים ולחדור לבגדים. השתדלו לנגב את מכונת הכביסה במטלית לחה פעם בשבוע – שבועיים, על מנת למנוע חדירה של אבק נוסף אל הפעלת המכונה. וגם את דלת הגומי שעוטף את התוף.

 

ניקוי אבנית ממכונת הכביסה

המים בישראל עשירים בסדין ואבנית. לכן, מכשירים העושים שימוש רב במים נוטים לצבור אבנית בצנרת ובכל החלקים המחוברים למערכת המים. במכונות הכביסה, האבנית נוטה להצטבר בגוף החימום, ובתוף הצנרת של המכונות. במידה ולא מנקים את האבנית היא יכולה לפגוע במכונת הכביסה וביעילות שלה. לצורך ניקוי האבנית יש להשתמש במלח לימון. מומלץ למלא את המיגרה המיועדת לאבקת הכביסה במלח הלימון, לכוון את המכונה ל-90 מעלות ולהפעיל אותה בתוכנית רתיחה ללא השרייה. מומלץ כל שלושה חודשים לחזור על הפעולה.

טיפ נוסף הוא להתקין מונע אבנית. זהו מתקן פשוט, זול ונוח להתקנה שמתחבר בין הברז וצינור הכביסה ומסנן את המים.

 

ניקוי פילטר של מכונת כביסה

(צילום: Shutterstock)

 

ניקוי פילטר של מכונת כביסה

במידה והבגדים יוצאים מלוכלכים עם ריח רע, יכול להיות שהבעיה היא בפילטר. הפילטר של המכונה נמצא בדרך כלל בתחתית המכונה, בחזית או באחד הצדדים מאחורי מכסה קטן. פיתחו את המכסה ושחררו את הפילטר שמבורג בפנים, לרוב הוא יהיה סתום בגלל שאריות של אבקה, גומיות ועוד. שטפו את הפילטר במים פושרים והחזירו למקום. מומלץ לרוקן ולנקות את הפילטר אחת לשלושה חודשים גם אם אתם לא מרגישים ירידה בביצועי המכונה.

 

ניקוי מגירת מכונת כביסה

(צילום: Shutterstock)

 

ניקוי מגירת אבקת הכביסה והמרכך

המגירה המיועדת לאבקת הכביסה והמרכך אמורה להיות נקייה, לכן עלייכם להקפיד על ניקיונה.  במידה ואתם רואים שהתחילו להצטבר חומרים שחורים והתפתח עובש במגירות, יש לשלוף אותן, לשפשף טוב, לשטוף עם מים חמים וסבון כלים, או להכניס את המגירה למדיח הכלים.

 

מניעת עובש במכונת כביסה

לאחר שמכנות הכביסה מסיימת והוצאתם ממנה את הבגדים, השאירו את הדלת פתוחה. כאשר אתם משאירים את הדלת פתוחה, אתם מאפשרים לחלקים הפנימיים שלה להתייבש. בנוסף, מומלץ לא להשאיר בגדים רטובים במכונה למשך הרבה זמן, אל תדליקו את המכונה לפני שאתם הולכים לישון או לפני שאתם יוצאים ליום עבודה ארוך. כיוון שהלחות שנשארת בתוך המכונה הופכת לעובש. זו גם אחת הסיבות שהרבה אנשים מתלוננים שיש ריח רע מהמכונה.

 

ניקוי מכונת כביסה

(צילום: Shutterstock)

 

הסתבכתם? מצאו טכנאי מכונות כביסה באזור שלכם:

>> טכנאי מכונות כביסה בתל אביב

>> טכנאי מכונות כביסה בחיפה

>> טכנאי מכונות כביסה בירושלים

 

ניקוי גומיית אטם של מכונת כביסה

במידה ואתם רואים שהתפתח עובש על הגומייה, אתם צריכים לנקות אותה עם מטלית ואקונומיקה. רוב הסיכויים שתצטרכו לעשות את הפעולה הזאת מספר פעמיים עד שתפטרו מהעובש. במידה ולא הצלחתם להסיר הכל ונשארו קצת כתמים שחורים אין צורך להחליף גומייה, פשוט חזרו על פעולת הניקיון הזו. שימו לב, הימנעו משימוש במברשת לצורך ניקוי עמוק, כיוון שבקלות זה יכול לגרום לקרעים בגומי האם ולנזילת מים מהמכונה כאשר תפעילו אותה.

search