העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מתי ניתן לחסוך ביקור במוסך?

תקלות ברכב שלא מחייבות הגעה למוסך

דו"ח מבקר המדינה החמור, אשר נכתב בעניין הפיקוח על מוסכים ומכוני רישוי, חייב את הוועדה לביקורת המדינה לדון בעניין ולהחליט על צעדים חדשים לפיקוח נכון על מוסכים. על פי הדו"ח, ישנם מוסכים רבים שעובדים ללא רישיון וכן מוסכים שלא מבצעים תיקונים בצורה נכונה ומסכנים אפילו את חייהם של הנהגים. לכן, בתקופה האחרונה וועדת הביקורת דנה בעניין והיא מנסה לגבש את הכללים הנכונים שיגבירו את הפיקוח על המוסכים ויסייעו בשמירה על חייהם של האזרחים.

לפני שאתם פונים אל המוסך כדי לתקן בעיה ברכב, חשוב שתדעו שישנן תקלות שאינן מחייבות ביקור במוסך ואתם יכולים לפתור אותן בכוחות עצמכם.

תקלות ברכב שלא מחייבות ביקור במוסך

  • תקלות הקשורות למצבר הרכב: במידה ויש לכם תקלה ברכב שקשורה למצבר אתם לא בהכרח זקוקים לשירות של מוסך. אם אתם מכירים מעט את הרכב שלכם ואת התחום, אתם יכולים לרכוש מצבר באופן עצמאי ולהתקינו לבדכם ברכב ללא עזרת המוסכניק. קנייה של המצבר והתקנתו בעצמכם תחסוך לכם לא רק כסף, אלא גם זמן יקר.
  • תקלות חיצוניות פשוטות: רכבים רבים לעיתים סובלים מתקלות חיצוניות פשוטות כמו מנורה שנשרפה וכדומה. במקרה זה, יכול להיות שאתם יכולים לעשות את העבודה בעצמכם. באתרי האינטרנט השונים תוכלו למצוא סרטוני הדרכה המסבירים אחד לאחד ובצורה פשוטה מאוד, כיצד להחליף מנורה ברכב.
  • תקלות פשוטות שלא מתאונה: על פי החוק, רכב שעבר תאונה חייב להיכנס אל מוסך מורשה ולקבל אישור על כך שניתן להמשיך להשתמש בו ללא כל בעיה ושהרכב לא נפגע בצורה אשר מסכנת את בעליו. לכן, במידה והרכב עבר תאונה, גם אם מדובר בתאונה הפשוטה ביותר, כדאי שתיגשו למוסך שלכם ותבדקו האם חלילה התאונה גרמה לתקלה חמורה יותר שאינה גלויה לעין.

אם אתם רוצים לתקן תקלות פשוטות ברכב בלי להיכנס אל המוסך, אתם יכולים לנסות ללמוד בעצמכם כיצד לעשות זאת באמצעות ספרי הדרכה וסרטוני הדרכה. מי יודע אולי תגלו שאתם אוהבים לעשות זאת ותהפכו את תיקון התקלות ותחזוקת הרכב לתחביב החדש שלכם.