העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך המוסכים השלם

אילו סוגי מוסכים קיימים ולאיזה מהם אתם זקוקים?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

על פי סקרי שוק והשוואות מחירים שהצרכנים עושים ללא הרף נמצא כי המחירים שגובים המוסכים המורשים גבוהים הרבה יותר מהמחירים אותם גובים המוסכים הפרטיים. למרות הסיכון שבדבר, עובדה זו גורמת לאנשים רבים לבחור בשירות של המוסכים הפרטיים ולא של המוסכים המורשים.

אם גם אתם חושבים לפנות אל מוסך שאינו מורשה, או אם אתם לא יודעים כיצד לבחור את המוסך הטוב ביותר עבורכם, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה תמצאו הסבר על סוגי המוסכים השונים ותלמדו כיצד לבחור מוסך בצורה נכונה וחכמה.

סוגי המוסכים השונים

  • מוסך מורשה: מוסך מורשה הוא למעשה מוסך שעובד תחת חסותו ואישורו של יצרן רכב כזה או אחר. המוסך מעניק אחריות על כל חלק וחלק אותו הוא מחליף לרכב, הוא מתחייב לספק חלקי חילוף מקוריים בלבד וכמובן, הוא מכיר את הרכב טוב יותר ולכן מסוגל לבצע כל תיקון בצורה הרבה יותר טובה.
  • מוסך בהסדר: מוסך בהסדר הוא מוסך אשר עובד בשיתוף עם חברת הביטוח אשר אצלה ביטח בעל הרכב את רכבו. בצורה כזו, ברגע שנגרם נזק כל שהוא לרכב המבוטח, המוסך מתחייב לתקנו במהירות האפשרית כשהתשלום עבור התיקון הוא תשלום השתתפות עצמית שהוא נמוך יותר, לעומת התשלום עבור התיקון בכל מוסך אחר שאינו נמצא בהסדר עם חברת הביטוח.
  • מוסך פרטי: מוסך פרטי, כשמו כן הוא, מוסך המנוהל על ידי אדם פרטי. המוסך אינו מורשה על ידי יצרני הרכב השונים והוא על פי רוב מציע מחירים הרבה יותר נמוכים אשר מושכים את הלקוחות וגורמים להם לעזוב את המוסכים המורשים לטובת האופציה הזולה יותר.
  • מוסך לפחחות: במידה והרכב שלכם ניזוק כתוצאה מתאונת דרכים כזו או אחרת ואתם זקוקים לתיקוני פחחות ברכב, מוסך לפחחות הוא המוסך הטוב ביותר שאליו יש לפנות. מוסכים רבים מציעים מחלקה של פחחות בתוך המוסך, אך לעיתים רבות המחלקה הזו טובה פחות מאשר מוסך העוסק רק בפחחות והוא מומחה בתחום זה.

לא משנה מיהו יצרן הרכב שלכם, אם אתם מעוניינים שהרכב יחזיק מעמד לאורך שנים רבות וישמש אתכם בצורה הטובה ביותר, כדאי לכם לפנות אל המוסכים המורשים ולפני כל טיפול או תיקון של הרכב לבדוק שהמוסך יכול לטפל בבעיה. אל תתרשמו רק ממחיר זול, ייתכן והמחיר הזול ישפיע על האיכות, ולא לטובה.

search