העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

להתנייד בכיף בעיר הגדולה

איך מתניידים בקלות וביעילות בתל אביב?

clock-icon 1 דקות קריאה

תל אביב היא עיר עם בעיית החנייה וההגעה הגדולה בארץ. הפקקים הרבים בכניסה וביציאה לעיר גוזלים לעיתים מהנהגים שעות יקרות אשר מתקזזות מזמנם הפרטי בביתם.

ההתניידות בתוך העיר היא אפילו קשה ומעצבנת יותר מהכניסה אליה והרחובות הצרים לרוב פקוקים וחד סיטריים כך שכל טעות ניווט תעלה לכם בזמן רב ואף תגדיל את ההסתבכות שלכם ברחובות.

ישנם פתרונות קלים ויצירתיים להתניידות בתל אביב, אשר חלקם חוסכים זמן וחלקם פשוט נוחים יותר. רוב הפתרונות הם שירותי תחבורה ציבורית ושירותיהם של מוניות פרטיות, אך ישנם גם פתרונות לפקקים ומחסור בחנייה קבועים, כגון: רכב דו גלגלי ממונע - מראה מאד נפוץ ברחובותיה של תל אביב הם רוכבי האופנועים והקטנועים. הרכב הדו גלגלי משתלב מצויין בתחבורה הסואנת והצפופה שמאפיינת את העיר והמחסור בחנייה איננו נוגע לו כלל ולכן זהו סוג הרכב הנפוץ ביותר בעיר.

פתרון נוסף וירוק הוא אופניים. בעזרתם אפשר לרכב לכל יעד עם סיכון נמוך בצורה משמעותית ביחס לקטנועים והאופנועים, מכיוון והאופניים מתניידות על מדרכות אשר מיועדות אך ורק להם בכל רחבי העיר. ישנו אפילו שירות השכרה של אופניים אשר פרוס בכל רחבי העיר ובמחיר מוזל תוכלו לקבל אופניים ולרכב להיכן שתירצו. אך האופניים מיועדות למרחקים יחסית קצרים ובשיא הקיץ ובימים מסוימים בחורף, הרכיבה הופכת לדבר לא נעים כך שפתרון זה הוא נחמד, אבל לא נוח.

פתרון נוסף הוא שירות מוניות. שירות זה הוא בדרך כלל היעיל והנוח ביותר כשמדובר על התניידות בעיר ותוכלו למצוא כמעט בכל מקום בעיר מונית אשר מחכה ללקוחות. במידה ולא תמצאו מונית או חברת מוניות, בשיחה קצרה או באמצעות אפליקציות שנמצאות בטלפונים הסלולריים החדישים, תוכלו להזמין מונית שבתוך מספר דקות תופיע במקום בו אתם נמצאים.

פתרון הנפוץ ביותר הוא תחבורה ציבורית אשר כוללת אוטובוסים ומוניות שירות, בעזרתם תוכלו להגיע לכל מקום ובמחיר שווה לכל נפש!