העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך להסתדר עם מוניות בירושלים?

למי שלא נולד בה, העיר שחוברה לה יחדיו מעולם לא הייתה פשוטה לניווט. איך תוכלו להיעזר בשירותי מוניות בירושלים כדי להגיע בה ממקום למקום? היכנסו למאמר שלנו וגלו כיצד אפשר

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144
כנסת ישראל בירושלים

למי שלא נולד בה, העיר שחוברה לה יחדיו מעולם לא היתה פשוטה לניווט. איך תוכלו להעזר בשירותי מוניות בירושלים כדי להגיע בה ממקום למקום?

בשנים האחרונות, ירושלים הפכה להיות סוג של גיהנום תחבורתי. פקקים איומים, רמזורים ארוכים, כבישים מהירים שמסתעפים לכבישים קטנים וצדדיים, רכבת קלה שמופיעה משום מקום ועוד הפתעות. אפילו מי שמגיע מתל אביב למוזיאונים או לקריית הממשלה עלול למצוא את עצמו אבוד בירושלים ומדובר בנסיעה קצרה מהכניסה לעיר.

הפתרון? מונית בירושלים

בהעדר שרות רכבת יעיל לעיר הבירה, הפתרון התחבורתי הציבורי לירושלים הוא אוטובוס מהיר או מוניות שרות בינעירונית. קווי אוטובוסים לירושלים ישנם מכל עיר גדולה, ומתל אביב ישנו שרות ישיר מצפון העיר ומדרומה. כאשר אתם מגיעים לעיר הבירה, תוכלו לאסוף מונית מהתחנה המרכזית או מבנייני האומה, ולהתנייד בה בכל רחבי העיר, בנוחות.

למי שאינו מכיר את העיר, רצוי לקחת בירושלים מונית, כיון שישנם לא מעט אזורים קשים לניווט ולהתמצאות. גם GPS – במיוחד בשבת – עלול לא לעזור לכם:
אם הגעתם לירושלים לסוף שבוע, הרי שבשבת אתם בהחלט יכולים להזמין מונית בירושלים – זה לא שהעיר עומדת מנסוע. בניגוד לנהגים שמגיעים מחוץ לעיר (ולמרבית ה- GPS-ים), נהגי המוניות בירושלים מכירים את השכונות הדתיות והחרדיות שבהן אין תנועה בשבת. כך, אם תרצו להגיע מצפון העיר לדרומה, הם יהיו אלה שיקחו אתכם בבטחה ובנוחות ליעדכם.

כמובן שחלק אחר של ירושלים כולל את מזרח העיר: יש רבים שמגיעים לבירה ומעדיפים לקחת מונית בירושלים גם כדי לא ללכת לאיבוד בסמטאות החלק המזרחי של העיר וישנם מי שלוקחים מונית בירושלים כדי שהנהג יקח אותם ליעדים בתוך מזרח העיר, שאינם מוכרים לנהג הממוצע.

מה בדבר עלות הזמנת מונית בירושלים בטלפון?

גם בירושלים ישנן תחנות מוניות כמובן, וישנן כאלה שלא גובות את עמלת ההזמנה הטלפונית (5.20 ש"ח). תוכלו להתקשר לכל אחת מתחנות המוניות בירושלים ולברר אם גובים את הסכום הזה או שלא. בכל מקרה, בבירה, כמו בערים אחרות בארץ, רצוי לדרוש מנהג המונית להפעיל מונה בכל נסיעה. בנוסף, כדאי לבדוק עם הנהג את תוואי הנסיעה שהוא מציע, גם אם אתם לא מכירים את כל סמטאות העיר והרחובות הצדדיים. יכול להיות שתרצו לא רק נסיעת מונית מהירה ביותר בירושלים, אלא דווקא כזאת שעוברת דרך נקודות מענינות בעיר.

לסיכום: הזמנת או עצירת מונית בירושלים היא לא רק ענין של נוחות. נסיעה במונית בעיר יכולה לצמצם מאוד את סיכויי ההתברברות שלכם בנבכי הבירה, לחסוך לכם לא מעט טרדה ואפילו כסף.

search

רוצה לדעת כמה תעלה הנסיעה הבאה שלך במונית?

מחשבון מוניות

מחשבון מוניות


* ישנן תוספות המשפיעות על המחיר הסופי, לפירוט >

חישוב מחיר הנסיעה

מחיר הנסיעה במוניתמחיר משוער

חישוב מחדש

הזמנת מונית