איך בוחרים את האטליז הקבוע?

כל אחד צריך את האטליז הקבוע שלו, ואנחנו פה כדי לעזור לכם לבחור את שלכם!

ספר, קוסמטיקאית וקצב הם שלושה דברים שלא מחליפים. חנות בשר טובה – אטליז שבו יש קצב טוב – היא נכס שאסור לוותר עליו.

מהו אטליז טוב?

אטליז טוב יחזיק ויציע מבחר גדול של נתחי בשר, אך לא רק: אטליזים רבים מציעים גם מוצרי בשר, כמו נקניקיות בתוצרת עצמית, בשרים במשרה ונתחים ממולאים, מוכנים לבישול. בארץ קיימים איטליזים כשרים, לצד איטליזים לא כשרים וחנויות בשר שיציעו גם בשר אחר ומעדנים. איטליזים טובים מחזיקים גם דגים קפואים וחנויות בשר רבות מציעות גם מוצרים נלווים, כמו פחמים למנגל, רטבים לבשר, צ'יפס קפוא ועוד.
ישנם איטליזים – וגם חנויות בשר – שמיישנים את נתחי הבשר בעצמם, ויש כאלה שקונים נתחים מיושנים. שימו לב להבדל בין בשר טרי שיושן – ורק הוא בשר מיושן אמיתי – לבין בשר קפוא, שהופשר ונשמר בקרור באיטליז. בשר קפוא שהופשר לא יתיישן יותר ולא יתרכך, גם אם יהיה תלוי במקרר האיטליז.
אומנותו של הקצב היא ביכולתו לבחור את נתח הבשר הטוב ביותר, ולקצוב ממנו נתחים שונים בצורה נכונה. עליו לדעת לפרק מהנתח שהוא מקבל מבית המטבחיים את החלקים השונים, בצורה יעילה אך גם נכונה לבישול.

איך בוחרים אטליז מוצלח?

חשוב מאוד לבדוק את מיומנות הקצב באיטליז או בחנות הבשר: לעמוד ולהתבונן בו כשהוא חותך ומכין את הנתח. באיטליז, פרוק לא נכון של הבשר יגרום לאובדן בשר – נזק ישיר לקצב ולחנות הבשר. בנוסף, חיתוך לא נכון של הבשר עלול לגרום לערבוב של חלקים מסוימים אלה באלה או שתמצאו את עצמכם עם נתחים ובהם הרבה שומן או רקמת חיבור. כמובן שבאיטליזים כשרים, הקצבים חייבים להכיר את אופן החיתוך לנתחים כשרים, להכיר את מושג ה'ניקור', ועוד. שוב: אם העובדים באיטליז לא מיומנים, אל תקנו בו.
איטליזים רבים מציעים היום שרות משלוחים. באיטליז יכינו עבורכם את ההזמנה ויבצעו את המשלוח או יודיעו לכם כאשר היא מוכנה לאיסוף. אם יש לכם אירוע, או כשמדובר בתקופת חגים, המלצה טובה היא להזמין די זמן מראש, כדי להבטיח אספקה של הנתחים שרציתם. חנויות בשר רבות ואיטליזים מצויים במחסור של עופות לקראת החגים ובמיוחד עולים מחיריהם באיטליזים של ה"פרגיות" לקראת יום העצמאות. בפסח עלול להיווצר מחסור בבשר כבש.

מה לגבי מוצרי בשר מוכנים?

הרבה חנויות בשר מציעות נקניקיות, פרגיות ממולאות, בשרים במשרה ועופות ממולאים או מוכנים למילוי. אלה, שהאיטליזים מכינים בעצמם, חוסכים זמן ועבודה והם לא בהכרח יקרים יותר מהחומרים שמרכיבים אותם; בידקו עם האיטליז שלכם ועשו את החשבון בעצמכם. כדאי מאוד גם לקנות בחנות הבשר מעט מהמוצר, לטעום ואז להחליט אם הוא מתאים: מה שנראה נהדר בוויטרינה של האיטליז או חנות הבשר, לא בהכרח יהיה לטעמכם.

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

מאשר/ת לקבל הצעות, מיילים ועדכונים מאתר b144