העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מאפיות לחם: מה תוכלו למצוא שם

בארץ ישנן כמה וכמה מאפיות לחם גדולות, ששייכות למספר גופים גדולים. מה תוכלו למצוא בכל אחד מסוגי מאפיות לחם אלה?

clock-icon 1 דקות קריאה

בארץ ישנן כמה וכמה מאפיות לחם גדולות, ששייכות למספר גופים גדולים. מלבדן, ישנן עוד כמות לא מבוטלת של מאפיות, שנמצאות בבעלות פרטית. מה תוכלו למצוא בכל אחד מסוגי מאפיות לחם אלה?

 

מאפיות לחם גדולות

 

בגלל מדיניות הפיקוח על מחירי הלחם האחיד, חלות בסיסיות ומוצרי לחם מסוימים, אפיית לחם אחיד שמורה בעצם למאפיות לחם גדולות. לו הייתה מאפיה קטנה רוצה לאפות לחם אחיד, היא לא הייתה יכולה לעמוד בתמחיר הלחם ולהרוויח. רק מאפיות לחם גדולות יכולות לאפות לחמים אלה, תוך השגת רווח קטן ומצומצם יחסית.

 

מאפיות לחם גדולות מציעות שלל מוצרים אחרים, יקרים יותר, שעליהם הן מרוויחות בעצם, ומפצות את עצמן על הרווח הנמוך בלחם האחיד ומוצריו. מוצרים אלה, שמאפיות לחם גדולות מייצרות, כוללים חלות מיוחדות, לחמניות ולחם אחר מקמחים מיוחדים ותערובות קמחים מיוחדות, עוגות ועוד. היות ויצרניות לחם אלה הן מפעלים גדולים, הן יכולות לייצר את המוצרים האלה בעלויות יחסית נמוכות ולהרוויח יותר.

 

מאפיות לחם גדולות חנויות המפעל

 

כמעט לכל אחת ממאפיות הלחם הגדולות ישנה חנות מפעל, שסמוכה למאפיה. לחלק ממאפיות הלחם יש גם חנויות מפעל שלא סמוכות למאפיה עצמה, אבל מוכרות מוצרים טריים, שמאפיות לחם מספקות להן. רשתות חנויות המפעל של מאפיות לחם אלה מציעות, בנוסף ללחמים, גם עוגות שונות שמרים או עוגות בחושות, עוגות קרות ועוגיות.

מצד שני, די נדיר שמאפיות לחם מציעות בחנויות שלהן מוצרי בצק עלים, כמו בורקסים או עוגות "קרם שניט" למיניהן. הסיבה לכך קשורה בחומרי הבסיס שבהם משתמשים במאפיות לחם, שהם קמח ושמרים, ולא בצק עלים, שדורש מומחיות מיוחדת ליצורו. בצקים אלה מיוצרים במפעלים אחרים, שלא עוסקים בכלל באפייה עם שמרים.

 

מאפיות לחם קטנות ובתי מאפה

 

מאפיות לחם קטנות לא עוסקות בכלל בייצור של לחם אחיד ומוצריו לחם פרוס ובדרך כלל גם לא חלות רגילות. מה שכן ניתן למצוא בהן הן חלות (לרוב מתוקות) שאותן מוכרים במחירי "פיתוי" או מנגד - במחירים מלאים ויותר.

מחירי פיתוי הם מבצעי "3 בעשר" או דומים להם: מאפיות לחם אלה משתמשות למעשה במוצרים הפופולריים האלה
חלות כדי למשוך אליהן קונים למוצרים אחרים, יקרים ומשתלמים יותר. שימו לב שלא תמיד משקל אותן חלות מוזלות שווה או אפילו דומה למשקלה של חלה בפיקוח.

 

במאפיות לחם קטנות אפשר לרוב למצוא מגוון גדול יותר של מוצרי לחם: בייגלים ובייגלעך שונים, סוגים של לחמי שאור או לחמים עם תוספות שונות וכד'. בנוסף, בעיקר במאפיות לחם בשכונות דתיות או חרדיות, יציעו לכם חלות מקושטות או חלות מיוחדות לערבי שבת וימים טובים. אלה עשויות להיות חלות ארוכות "חלות טיש" או "חלות אדמו"רים" חלות עגולות שונות וגדולות במיוחד ועוד.