העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

שלושה טיפים לנהיגה בגיל השלישי

אתם כבר בני שישים - שישים וחמש? יש לכם הרגשה, בעיקר בערב, שהנהיגה שלכם פחות בטוחה? זה לא מפתיע. בגילאים מתקדמים אנחנו רואים קצת פחות טוב, שומעים קצת פחות ולפעמים נפגעת יכולת ההתמצאות שלנו במרחב. אז הנה כמה טיפים לנהיגה בטוחה ורגועה יותר גם בגיל השלישי

רענון נהיגה לגיל השלישי

בעיקר מעבר לגיל 60 או 65, נהגים רבים מדווחים על ירידה בביטחון העצמי שלהם כאשר הם עולים על הכביש, ולא תמיד ברור להם למה.
מצד אחד, בתור נהגים ותיקים, יש לנו הרבה ניסיון ויכולת להבין מצבים שונים ומסוכנים שנוצרים תוך כדי הנהיגה. מצד שני, ההרגשה היא שפתאום נוצרים יותר מצבים כאלה, ואנחנו נכנסים לחוסר בטחון.

אז מה קורה כאן?

תהליך טבעי לחלוטין: בגילאים מתקדמים, חלקנו רואים פחות טוב, שומעים פחות טוב ויש לנו יכולת ריכוז נמוכה יותר.
ככל שאנחנו מתבגרים, המפרקים שלנו עשויים להיות נוקשים יותר והשרירים חלשים יותר. דלקת פרקים, שנפוצה בקרב מבוגרים, עלולה להשפיע על היכולת שלנו לנהוג.

  • כל השינויים האלה גורמים לעיתים לסנוור וטשטוש הראיה, עלולים להקשות עלינו לעיתים קרובות להביט לאחור, לסובב את ההגה במהירות או לבלום בבטחה.

ובכן, מה לעשות?

קחו שיעור נהיגה או שניים

ראשית, אם אתם מרגישים לא בטוחים, קחו שיעור נהיגה או שניים עם מורה לנהיגה, שיבחן אתכם וייתן לכם פידבק על הצורה והדרך שבה אתם נוהגים.
בהזדמנות זו תוכלו לרענן כמה חוקי תנועה שכבר מזמן שכחתם, או להיזכר בכמה שלטים "חדשים".

קורס נהיגה מתקדמת

דבר שני, הצטרפו לקורס נהיגה מונעת או "נהיגה מתקדמת".
הקורסים האלה נשמעים יותר כעונש מאשר כיף, אבל הכוונה שלנו היא לא לקורסים של משרד התחבורה:
בשוק קיימים גם קורסים שבעיקרם הם קורסים לנהיגה מתקדמת יותר; קורסים שמלמדים הימנעות מכניסה למצבי חרום, בלימה בכביש רטוב ועוד; תרגולים מעשיים, שכדאי מאוד לעבור. 

מעבר לכל אלה, נהגו באחריות:

  1. במקרה של ספק, אל תצאו לכביש. מזג אוויר גרוע כמו גשם או אובך קיצוני יכול להקשות עליכם לנהוג. נסו לחכות או להשתמש באוטובוסים, מוניות, או שירותי תחבורה אחרים.
  2. הימנעו מאזורים שבהם נהיגה יכולה להיות בעיה.
  3. שאלו את הרופא שלכם אם אתם סובלים מבעיות בריאותיות או שאתם נוטלים תרופות שעלולות להפוך אתכם לא כשירים לנהיגה. יחד תוכלו לבנות תוכנית שתעזור לכם לנהוג בטוח יותר.

זקוקים לרענון הנהיגה שלכם? היכנסו לקטגורית לימוד נהיגה באתר b144 ותוכלו לצאת בביטחון לכביש.