העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

לימודי אומנות לא מה שחשבת!

לימודי אומנות תיאורטיים ומעשיים

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

לימודי אומנות לא מה שחשבת!

לימודי אומנות כבר מזמן הפכו לימודים המשלבים בתוכם כיווני עניין שונים ומגוונים ולא רק לימודים משמימים על תולדות האומנות, הזרמים השונים וההיסטוריה של הכול ביחד. לימודי אומנות מספקים לימודים תיאורטיים ומעשיים בתחום האומנות עם ניסיון ליצור ולפתח יכולת הבנה גבוהה, אישית וייחודית לאומנות וכן עידן שכזה המאפשר לכל אחד להביע בדרכו שלו בלי צורך להיות שייך לזרם כזה או אחר באומנות, למרות שניחנת ההשפעה על כל אחד מאיתנו, על הלומדים ועל האומנים השונים. האומנות תמיד שימשה כחלק ממערך ותוכניות הלימוד בגנים ובבתי הספר וככלי התורם להתפתחות המוטורית של הילדים ולהתפתחות הדמיון והיצירה.

המעבר לעידן התעשייתי הוציא ודחף קצת הצידה את האומנות, כי אם פעם היה צורך לדעת לארוג או לתפור את השטיחים והבגדים לשימוש עצמי ולמסחר, היום מכונות מבצעות הכול עבור החברות הגדולות כך שעבודות אומנות מסורתיות נשארו לנחלת האזורים הפחות מתועשים, או כאלו שעברו בירושה משפחתית.

מאז שהעולם נעשה קטן יותר וחילופי המידע נעשו גדולים יותר חזרה האומנות למקומה וידע אשר היה שייך לנחלת העבר חזר לשורותינו בניסיון לשמר את מה שקיים בעולם קצת לפני שהכול ישכח. כך ניתן למצוא לימודים שונים באומנות, לימודים מקיפים לתארים ראשונים ושניים באומנות ולימודים במסגרת קורסים וחוגי יצירה בסדנאות, במתנ"ס, בבתי הספר, בבתי אומנים ובמכללות השונות. כיוון נוסף אשר בו משתמשים באומנות, היא האומנות ככלי טיפולי. כך שלימודי אומנות מספקים כלי מעשי ביותר בעבודה עם ילדים, ילדים ונוער בסיכון, מבוגרים וקשישים, ילדים מיוחדים וגם בשביל שלוות הנפש של כל אחד מאיתנו ככלי לריפוי בעיסוק.

בין אם אנו אנשי הייטק עסוקים, בעלי מקצועות שונים, הורים.. לימודי אומנות בהחלט יכולים להוציא אותנו מהשגרה שלנו ולפתח לנו תחומי עניין ויכולות שלא חשבנו עליהן בכלל. התרומה של האומנות לעולם היא לא פחות חשובה מתרומת הרפואה והטכנולוגיה. באמצעות אומנות ניתן לקשר בין אנשים, עמים, מדינות, להעביר מסרים, להחיות את הנפש ולהכניס שמחה וצבע..

לצבעים לא פחות, יש תפקיד חשוב גם בריפוי הנפש ובתרומה להתפתחות האישית ועל כך יש תורה שלמה וגישות שונות. ובקצרה, צבעים שונים מתאימים למצבי הרוח השונים שלנו ובהתמודדות איתם. כך למשל, מקושר הצבע הכחול להרגעה ולשלווה. ניתן להבין את ההקשר רק מתוך כך שהצבע הכחול עוטף את כדור הארץ או לפחות כך זה נראה לנו בעוד אנו עומדים על אדמת כדור הארץ, צבע המים וצבע השמיים. כמו שהכחול עוטף את כדור הארץ ובעצם אותנו, כך שימוש בצבעים כחולים ייתן את הרגשת העטיפה הזו והמקום הבטוח יותר, את תחושת הזרימה של המים והנינוחות של שמיים כחולים. כאשר הצבע הכחול בשמים בהיר יותר- האם זה משפיע עלינו ומה תהיה הרגשתנו? וכיצד נרגיש כאשר הצבע הכחול בשמים יהיה כהה יותר..?

באותה הקבלה לאומנות, ניתן להשתמש בצבע הכחול על גווניו בכל שירותי היצירה, כך ניתן לצבוע ולצייר בגווני הכחול, ניתן ליצור עבודות המשלבות את הרעיונות והשיקוף של הצבע הכחול, ניתן להשתמש באור כחול ועוד כפי העולה בדמיון שלנו וברעיונות הגישה בה ננקוט.

בהתאם מלא, השימוש בצבע וברגשות מתאים לכל הצבעים, צבעי היסוד והצבעים המופקים מערבוב צבעי היסוד...

אז שיהיה באומנות!

search