העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

פרילנסר-כיצד למקד את תהליך חיפוש העבודה

במאמר זה, אנחנו רוצים לדבר דווקא על הפילוסופיה של ניסיון להשיג כל תפקיד שמגייסי עבודה מפרסמים

clock-icon 1 דקות קריאה

כבר דנו בעבר על הסכנות בהעמסת יותר מידי פרטים לא רלוונטים בקורות החיים שלך. במאמר זה, אנחנו רוצים לדבר דווקא על הפילוסופיה של ניסיון להשיג כל תפקיד שמגייסי עבודה מפרסמים.

לא משנה כמה מגוון התפקיד עשוי להיות, יש מחפשי עבודה מהבית שיגישו מועמדות לכל תפקיד, שהרי מספיק רק מעסיק אחד שיגיד כן.

אולם, מעסיקים מעדיפים לא לסנן המון קורות חיים מאנשים שלא מתאימים לתפקיד, ולא יצליחו בו גם אם בדרך נס יזכו בו. זה הרבה יותר טוב עבורנו, פרילנסרים ומעסיקים כאחד, אם נוכל להקדיש את הזמן והמאמץ שלנו לתפקידים הנכונים ולמועמדים המתאימים ביותר ובעלי הסיכוי הגבוה ביותר להצליח בהתאמה.

כפרילנסר שמחפש עבודה, אתה למעשה משווק את עצמך. וכמו משווק מקצועי אתה צריך להגדיר את קהל היעד שלך. במילים אחרות, אתה רוצה להגיש מועמדות רק לתפקידים שאתה באמת מתאים להם, ויכול להיות טוב בהם.

הנה כמה סיבות נוספות למה מעסיקים לא רואים בעין יפה מועמדים שמציפים את שוק הפרילנס עם קורות החיים שלהם:

-
זה מריח מיאוש. גם אתה באמת נואש, לתת למעסיק לדעת על כך זה הדבר האחרון שאתה צריך לעשות. הרבה יותר טוב שהוא יראה אותך כנכס בעל ערך רב שיש לו ביקוש.

-
זה גורם לך להראות כמי שיודע לעשות המון דברים, אבל לא מומחה באף לא אחד מהם. זה לא דבר טוב בשוק הנוכחי, כאשר יש מחסור (וביקוש רב) במומחים עם רמה גבוהה של ידע בנישה ספציפית.

-
ניתן להסיק מכך שלא באמת אכפת לך ממה שאתה עושה לפרנסתך. רוב המעסיקים יודעים שפרילנסרים שלא לגמרי מחויבים לעבודתם ולא באמת מבינים את נקודות החוזק והכישרון שלהם, הם בעלי סיכוי נמוך לעשות עבודה יוצאת דופן, ולהישאר בסביבה מספיק זמן בשביל לתת למעסיק תשואה נאה עבור ההשקעה שלו.

-
אפשר לראות את זה כעצלות. האם מחפש העבודה פשוט מצא חברה שמעסיקה עובדים והגיש מועמדות אליה כמו גם להמון חברות אחרות, במקום לקחת את הזמן, המחשבה, והמאמץ לבחור את התפקידים שבאמת מתאימים לו?

למרבה הצער, אין קיצורי דרך בחיפוש עבודה, ובהחלט אין קיצורי דרך במציאת עבודה שאתה יכול להצטיין בה ולהרגיש מסופק. שים בצד את הרעיון לשלוח קורות חיים לכל מי שמחפש עובדים, ומקד את תשומת הלב המלאה שלך במציאת הזדמנויות, בהם תהיה באמת המועמד המתאים ביותר