העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

חיפוש עסקים וכתובות

בעבר, הדרך היחידה לחפש עסקים וכתובות הייתה דרך פרסומות בעיתון, פלאיירים ושמועות מפה לאוזן. כיום, החיפוש עבר כבר לאינטרנט וגרף עימו עסקים רבים.

clock-icon 1 דקות קריאה
מנוע חיפוש מתקדם

חיפוש עסקים וכתובות – ההבדל בין אז והיום


חיפוש עסקים וכתובות מעולם לא היה דבר קל אך אם נביט בהשתלשלויות האירועים במהלך עשרת השנים האחרונות נגלה קפיצת מדרגה משמעותית אשר הפכה את החיפוש להרבה יותר מושכל, נוח, אינטואיטיבי ופשוט. כיום כל המידע אודות העסק זמין וגלוי ואת הכתובות כמובן שכבר התרגלנו למצוא בלי לפתוח אטלס רחובות או מפות. ניתן לאפיין 3 שלבים עיקריים בהתפתחות צורת החיפוש של עסקים וכתובות לאורך השנים:

בשלב הראשון

בעבר, הדרך היחידה לחפש עסקים וכתובות הייתה דרך פרסומות בעיתון, פלאיירים ושמועות מפה לאוזן. המבוגרים שביננו זוכרים את התסכול העצום שבחיפוש אחר כתובות באמצעות מפות עירוניות שלעיתים רבות אף אינן היו מעודכנות. וכאשר לרוב הבתים הייתה רק מפת ישראל ענקית החיפוש היה הופך לארוך, מסורבל ומתיש. בנוסף, טרם עידן האינטרנט לא יכולנו לדעת דבר וחצי דבר אודות נותן השירות ופעמים רבות היינו משלמים על כך ביוקר.

בשלב השני

בעידן הראשוני של האינטרנט, אי שם בסוף שנות ה- 90, החיפוש אחר עסקים וכתובות עדיין לא היה נוח אך בהחלט משביע רצון. בלחיצת עכבר נחשפנו לבעלי עסקים אשר בעבר כלל לא היינו מודעים לקיומם. מאחר וטכנולוגיות אינטרנט רבות כגון JAVA, לא היו אז בנמצא, עדיין נאלצנו לפתוח מפות של רחובות או לפחות אטלס של מפת ישראל על מנת לדעת היכן נמצא עסק או כתובת פרטית אחרת.

השלב השלישי, השלב של היום

טכנולוגיות האינטרנט המתקדמות של היום, מקנות את היכולת להקים אתרי מפות והכוונה חכמים ביותר, וכל זאת בעזרת פלטפורמות מתוחכמות אשר מספקות לנו אינספור יכולות בחיפוש אחר עסקים וכתובות :

  • חיפושים מורכבים – התמחות ספציפית, אזור פעילות, רמיזות ("האם התכוונת ל...").
  • מפות מקוונות – קבלת המידע השלם אודות מיקום העסק או הכתובת בלחיצת כפתור, כולל תכנון המסלול המתאים מנקודת מוצא נבחרת. המפות מתעדכנות ללא הרף.
  • קבלת פידבק אודות נותן שירות מסוים ע"י טוקבקים וחוות דעת.
  • חיפוש כתובות ע"פ שם פרטי, משפחה, מספרי טלפון ועוד.
  • אפליקציות של מדריכי עסקים וכתובות לסלולארי.


כיום כבר לא צריך להסתבך עם מפות מקומטות ולשבור את הראש במשך שעות מול מפת ישראל, רק כדי למצוא איפה נמצאת הכניסה של העסק. חיפוש עסקים וכתובות הפך לתהליך פשוט וקל שמביא את כל המידע בלחיצה אחת.
 

ממוצע דירוגים: 3 מתוך 5, כמות מדרגים:1