העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ההבדל בין חברת השמה לכח אדם

מהו ההבדל בין חברת כוח אדם לחברת השמה?

clock-icon 1 דקות קריאה

בישראל פועלת חברת השמה בשם "אביליטיס, המתמקדת בהשמת אנשים בעלי מוגבלויות לעבודה בתחום ההיי-טק. את החברה הקימה פנינה וטשר בשנת 2010 לאחר שפרשה מעבודתה הקודמת כמתכנתת והחליטה להקדיש את חייה לתחום ההשמה של אנשים בעלי מוגבלויות.

בנוסף לחברה הזו פועלות בארץ אלפי חברות השמה וחברות כוח אדם. תחומים אליהם נוטים רבים להתייחס כמקבילים או אפילו זהים זה לזה. אולם קיים הבדל מהותי בין חברות השמה וחברות כוח אדם ולמעשה העובדה ששתיהן עוסקות בתיווך בין מעסיק למחפשי עבודה היא הקשר היחיד בין שני התחומים.

ובכן מהו ההבדל בין חברות כוח אדם לחברות השמה?

  • הקשר עם מחפש העבודה – בעוד חברת השמה היא למעשה חברה הנותנת למחפש העבודה שירות בתיווך מול המעסיק שמסתיים לאחר שהמעסיק ומחפש העבודה מחליטים "למסד" את הקשר בניהם, או לאחר תקופה מוגבלת של עבודה משותפת, חברת כוח אדם היא למעשה המעסיק של מחפש העבודה. חברת כוח אדם שולחת את העובדים מטעמה אל המעסיקים הסופיים – המעסיקים משלמים לה עבור העובדים והיא זו שמשלמת משכורת לעובדים.
  • הקשר עם המעסיק – חברת כוח אדם, כאמור, נמצאת בקשר קבוע עם המעסיקים כנותנת שירות של עובדים זמניים במגוון תחומים ולעומתה חברת השמה מתפקדת כשדכנית עבור המעסיק שתפקידה מסתיים לאחר שנמצאים עובדים מתאימים עד הפעם הבאה שהמעסיק נזקק לשירותיה.
  • התשלום – חברות השמה מקבלות את התשלום שלהם על השמה מוצלחת מהמעסיק לאחר שזה בחר את העובד שהוצע לו, על פי החוק אסור לגבות תשלום ממחפש העבודה על שירותי ההשמה. גם בחברת כוח אדם מתקבל התשלום מהמעסיק אבל כאן הוא מועבר מדי חודש בחודשו לעובדים ולא באופן חד פעמי. חברת כוח האדם לוקחת חלק מהתשלום כעמלה על שירותיה ומעבירה את השכר לעובד.
  • פלח שוק שונה - חברות כוח אדם וחברות השמה אינן פונות לאותו פלח שוק, חברות כוח אדם מיועדות למעסיקים ומחפשי עבודה הזקוקים לעובדים זמניים או לעבודה זמנית, במידה והקשר בין המעסיק לעובד מתארך מעבר למספר חודשים ניתן בדרך כלל לשלב את המעסיק כעובד בחברה. חברות השמה הן כלי לחברות הזקוקות לעובדים שיהיו חלק ישיר מהחברה וישתלבו בה לטווח הארוך.

חברות כוח אדם מעניקות למעסיקים שירות לאורך זמן וחברות השמה נותנות שירות חד פעמי – בעוד חברת כוח אדם מתפקדת כמעסיק קבוע של עובדים המוצבים לעבוד אצל לקוחותיה, חברות השמה מסיימות את תפקידן עם סיום השידוך בין עובד ומעביד.