העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך לחזור לשגרת העבודה אחרי קורונה?

וירוס הקורונה שיבש לרבים את שגרת היום והעבודה: חל"ת או עבודה מקוונת מהבית, בלי להיפגש עם עמיתים לעבודה חוללו שינויים בהרגלי החיים. כיצד חוזרים נכון לשגרה?

clock-icon 4 דקות קריאה
איך להתרגל לשגרה

אנחנו, כבני אדם, לא אוהבים שינויים גדולים וחדים בשגרת החיים שלנו. גם מי שמסוגלים להתמודד עם שינויים ואוהבים ריגושים, היו מעדיפים שהדברים לא היו נכפים עליהם, והיו יכולים לבחור מתי להישאר בבית, לצאת לחופשה או לחזור לעבודה. 
השינוי הגדול בהרגלי החיים שלנו חל כאשר הטילו עלינו סגר ומנעו מאיתנו לצאת לעבודה או למקומות בילוי. עכשיו, כמעט באותה עוצמה, חל השינוי השני: אנחנו חייבים לקום שוב בבוקר, להתלבש ולחזור למקום העבודה שלנו ובעיקר להיפגש עם אנשים שאיתם אסור היה לנו להיפגש עד לפני כמה ימים.
שינוי זה גורם ללחץ, חשש ואפילו חרדה אצל רבים.  כיצד מתמודדים איתו? הרעיון הכללי הוא הכנה טובה וביצוע שינויים בצורה הדרגתית ולא "במכה". הכינו עצמכם מראש לשגרת העבודה אחרי קורונה באופנים הבאים:

 

זה הזמן לחשוב ולהציע יוזמות חדשות

 

עשו תוכנית עבודה

אם אתם יודעים מתי אתם צפויים לחזור לעבודה, הכינו את עצמכם בהתאם. צרו קשר עם עמיתים או מנהלים והתחילו ליזום בעצמכם משימות או לברר מה עומד לקרות מבחינת תוכניות עבודה. מאוד יכול להיות שגם המנהלים שלכם עדיין לא מוכנים ושיחות אלה יכולות להביא תועלת לכם וגם להם. 

 

בררו מול משאבי אנוש איך העבודה הולכת להתנהל

 

בררו מה יהיו תנאי העבודה

סביבת העבודה שלכם עשויה להיות שונה ולהיות מותאמת לעבודה ב"שגרה החדשה". אם הנושא לא ברור לכם וגורם לכם ללחץ, בררו מה עומד להשתנות, כך שתהיה לכם תמונה ברורה ככל האפשר של הדברים. 

 

סדרו לכם עמדת עבודה נוחה בבית

 

חוזרים לעבודה מהבית? הכינו אותו

אם כבר ברור לכם שאתם עומדים לחזור לעבודה שחלקה מהבית, הכינו פינת עבודה קבועה, נוחה וידידותית שתרגישו בה "בבית - כמו במשרד". זה חשוב, כיון שזה גם שולח מסר לבני המשפחה הצעירים (בעיקר) שדברים שונים עומדים להיות קבועים, ויש לכבד אותם. 

 

להתעדכן עם הקולגות בזום

 

צרו קשר עם שניים או שלושה עמיתים או חברים לעבודה

הרעיון כאן הוא לחלוק חוויות ולדבר קצת על חששות או "על מה שיקרה". אפילו אם אתם לא טיפוסים פתוחים במיוחד - זה בסדר לא לשפוך את הלב, אבל תתפלאו לדעת כמה זה עוזר, לחלוק חוויות וחששות. 

 

הגיע הזמן לצאת מהפיג'מה ולהתלבש

 

חוזרים להתלבש

אם שיניתם לחלוטין את הרגלי הקימה שלכם בבוקר, הלבוש או האכילה, חיזרו למה שהיה קודם. תחשבו על זה כמו חזרה מחופשה ארוכה: צריך לסדר שוב את השעון הביולוגי, להתרגל לארוחות בשעות פחות או יותר קבועות ובעיקר להתלבש "נכון", ולא כמו לחוף הים. 
זה הרבה יותר קל ממה שחושבים: התלבשו (כמעט) "כמו לעבודה": בגדים נוחים, יום יומיים, ולא פיג'מה או טריינינג. 
חיתכו את שעת הצפייה בטלוויזיה בערב ואכלו משהו קל לפני השינה (בננה או פחמימה קלה אחרת) כדי שקל יהיה לכם להירדם וקומו בזמן כמו לעבודה.
 אם עדיין אתם לא עובדים ואין לכם במה למלא את היום - אל תדאגו: בצעו כמה תרגילי כושר או התעמלות, תנו מבט בבית והחליטו מה אתם עדיין יכולים לתקן או לחדש וצאו לטייל. ככל האפשר בצעו דברים בצורה הדרגתית. 

 

אם אין מקום עבודה - הגיע הזמן לחפש אחת

החלטתם לחפש מקום עבודה חדש? עשרות חברות כוח אדם ב-B144 ישמחו למצוא לכם את העבודה הכי מתאימה. הקליקו כאן עכשיו ופנו לחברת השמה

 

מה קורה אם פוטרתם או שאין לכם עבודה? 

אם אתם לא חוזרים למקום עבודה קודם, התחילו לחפש עבודה בצורה יזומה - התחילו "לעבוד" בלחפש עבודה:

  • צרו קשר עם מכרים, חברים או עמיתים לעבודה הקודמת וודאו שהם יודעים שאתם מחפשים עבודה. 
  • היכנסו לאתרים של חברות שאתם חושבים שאתם יכולים לעבוד אצלן, ובדקו אם הן מחפשות שוב עובדים. גם אם לא, חברות רבות מאפשרות לשלוח קורות חיים למאגר קבוע - עשו את זה. 
  • בדקו מה מצב המשרות השונות באתרים של חברות השמה וצרו קשר עם חברות אלה, כדי להיכנס למאגר המועמדים שלהן או כדי לקבל הזמנה לראיון עבודה. יכול להיות שיש הרבה מחפשי עבודה ומועמדים למשרות שאתם מתאימים להן, לכן חשוב שתתאימו היטב את קורות החיים שלכם למשרה עבורה אתם מבקשים להתראיין.