העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תושב חוזר? קבל הטבות במס!

מדינת ישראל מעודדת אזרחים לשוב אליה, בין היתר באמצעות הטבות והקלות במס

clock-icon 1 דקות קריאה/צפייה

במחצית שנת 2012 הודיעה רשות המיסים על הארכת תקופת הזכאות להקלות המס לתושבים חוזרים. אלו התקנות שנכנסו לתוקף במסגרת תיקון 168 לפקודת מס הכנסה שהושק בשנת 2007. ההטבות של רשות המיסים מעניקות הקלות משמעותיות בתשלום מס הכנסה על הכנסות שמקורן בחו"ל כמו גם על הכנסות שמקורן בישראל. הקלות אלו הביאו לחזרתן לארץ של משפחות רבות – כולל חזרות מתוקשרות של מיליארדרים.

למרות שאת הפרטים הכלליים בנוגע להקלות המס לתושבים חוזרים אפשר למצוא די בקלות באתרים ממשלתיים שונים, לכול תושב חוזר מומלץ מאוד לקבל ייעוץ מס פרטני מגורם מקצועי – בצורה זו התושב החוזר יכול לבצע תכנון מס חכם ואף לחסוך סכומים נכבדים בתשלומי המיסים.

במדריך הבא נפרט על התהליך של מציאת יועץ מס וקבלת ייעוץ מס לתושב חוזר.

תושב חוזר – כנראה שמגיעות לך הטבות מס!

  • הגדרת תושב חוזר: תושב חוזר הוא כל אדם אשר לא היה תושב ישראל – מקום מגוריו המרכזי לא היה ישראל ומרכז חייו לא התנהל בארץ – במשך לפחות 3 שנים. כאשר תושבים חוזרים ותיקים זכאים להטבות גדולות יותר מאשר אלו שלא היו תושבים בישראל לתקופת זמן קצרה יחסית.
  • משרד ייעוץ מס מתמחה: לא כל משרד ראיית חשבון מתמחה בתחום הפרטני של מיסוי תושבים חוזרים ולא כל יועץ מס מתמצא בכול ההגדרות והאפשרויות הקיימות בנוגע לתושבים חוזרים. כך שמעבר לעבודה שחשוב לעבוד רק עם משרד רו"ח או עם יועץ מס בעלי הסמכה למתן שירותי ייעוץ מס, חשוב מאוד שלאותו משרד יהיה ניסיון ובעיקר ידע ספציפי בתחום של ייעוץ מס לתושב חוזר.
  • ניירת מתאימה: כאשר אתם ניגשים לתחילת התהליך של ייעוץ מס לתושב חוזר חשוב להצטייד בכול הניירת המתאימה, מעבר למסמכים הדרושים להוכחת התושבות במדינה זרה. המסמכים הרלבנטיים לייעוץ מס והקלות מס הם כל מסמך לגבי הכנסות מחו"ל, כגון משכורת, שכר דירה, רווחי הון, דיבידנדים ועוד. מסמכים נוספים שיכולים לעזור לכם הם מסמכים לגבי ההכנסות בישראל, תשלומי מס שהתבצעו בעבר לרשויות המס בישראל..  למעשה כדאי לדווח ליועץ המס על כל תשלומי המיסים, במישרין או בעקיפין, שנעשו בישראל או במדינה ממנה אתם חוזרים וגם על כל ההכנסות שהיו לכם בתקופה בה התגוררתם בחו"ל. יועץ המס יאמר לכם מה מהמסמכים רלוונטי לגביכם ומה לא.
  • כנות ואמינות: בכל התנהלות מול רשויות המס רצוי מאוד לשמור על אמינות וכנות, זה נכון גם לגבי ייעוץ מס לתושב חוזר. בתהליך העבודה מול יועץ המס חשוב לשמור על רמת אמינות גבוהה ועל כנות מוחלטת כך שאנשי המקצוע יוכלו לבנות את תכנית המיסוי הנכונה והאופטימאלית עבורכם.

מדינת ישראל מנסה לעודד ישראלים לחיות בישראל. עיקר העידוד טמון בהקלות כלכליות לתושבים חוזרים ולעולים חדשים. כך שתושב חוזר יכול לקבל הקלות מס משמעותיות וגם הטבות מיסוי בהמשך– בעזרת ייעוץ מס לתושב חוזר, שנעשה בצורה פרטנית ויסודית, ניתן לחסוך הרבה ולקבל את מלוא ההטבות המגיעות לכם.