העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

יועץ מס לעצמאי, לשכיר ולחסכונות

מהו יועץ מס, מהי הכשרתו ובאילו תחומים ומקרים הוא מטפל?

clock-icon 1 דקות קריאה

יועצי מס הם יועצים שלמדו קורס ייעוץ מס הנמשך בין שנה וחצי לשנתיים. יועצי המס עמדו בהצלחה בבחינות ההסמכה של נציבות מס הכנסה וזכו בתעודת יועץ מס מורשה לאחר התמחות של שנה בתחום.

לשם מה אנו זקוקים לייעוץ של יועץ מס?

במדינת ישראל, כמו בכל המדינות האחרות, כל אזרח משלם מיסים והיטלים. כולנו מכירים, בדרגה כזו או אחרת של בקיאות, את מס ההכנסה, מס ערך מוסף ואת תשלומי החובה לביטוח לאומי. כולנו שמענו על מיסי קנייה ומכירה, מס בריאות, מס רווחי הון ועוד. אבל כמה מאיתנו יודעים באמת מה עומד מאחורי כל המילים האלה? כמה מס גובים מאיתנו? כיצד מחשבים אותו והאם אנחנו באמת משלמים את הסכום הדרוש או הרבה מעבר לו?

את התשובות לכל השאלות האלה ולרבות נוספות יכול להעניק לכם יועץ המס.

  • מי שעתיד לפתוח עסק עצמאי זקוק מאוד לייעוצו ועבודתו של יועץ המס בהתנהלותו מול מוסדות המס במדינה. מה שנראה לאדם מן היישוב כמשימה בלתי אפשרית של בירור לאן צריך ללכת, אלו אישורים להשיג ומה לשאול הוא בעצם עבודתו השגרתית של יועץ המס שיוכל לסייע לכם גם בפתיחת העסק וגם בתפעולו השוטף והתקין מול הרשויות.
  • בנוסף, מומחיותו וניסיונו של יועץ המס יכולים לחסוך לכם כסף. היועץ, בהכירו את החוקים והתקנות ידע בדיוק כמה מיסים עליכם לשלם וימנע מכם הוצאות כפולות או מיותרות, יועץ המס ידאג גם שתעמדו בכל ההתחייבויות החוקיות שלכם מול המדינה, תמלאו כהלכה את הטפסים הנדרשים ותגישו אותם במועד הנכון.
  • עובד שכיר: קבלת ייעוץ מיועץ מס היא צורך והכרח לבעלי עסק עצמאיים אבל גם עובדים שכירים המבקשים להכיר את החוק ולדעת אלו מיסים הם משלמים ומדוע, והאם מגיעות להם הנחות או פטורים ממס יכולים לפנות ליועץ מס למפגש חד פעמי, כדי לקבל ממנו את כל המידע אודות החובות והזכויות שלהם. פעמים רבות מגלה השכיר כי מגיעים לו החזרי מס ויועץ המס ידאג שהוא יקבלם.
  • תכנון חסכונות: יועץ המס יתכנן יחד עמכם את החסכונות שלכם, כך שתוכלו להרוויח מהם את מרב התשואה ולשלם פחות מיסים במידת האפשר. הנושא חשוב במיוחד בתכנון הפנסיוני שלכם.

לסיכום, שימוש בשירותיו של יועץ מס מוסמך יוכל לחסוך לכם כסף, זמן וכאב ראש. יועץ המס יהיה זה שישמור עבורכם על זכויותיכם ויקפיד שתעמדו בחובותיכם כלפי רשויות המסים ואף ידאג לכם החזרי מס במידה ומגיעים לכם החזרים כאלו.