העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך שוכרים את שירותיו של יועץ מס?

מדוע כדאי לכם לשכור יועץ מס טוב? כיצד תתמחרו את השירות שלו ואיך תדעו שיועץ המס שלכם הוא אכן יועץ טוב?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144
טיפול במיסוי
גם אם אתם שכירים ומעולם לא נדרשתם להגיש דו"ח אישי לרשויות המס או שלא היו לכם מגעים כלשהם עם ביטוח לאומי או מס הכנסה, יכול להיות שכדאי לכם לפנות ליעוץ אצל יועץ מס. במהלך השנים אנחנו עובדים במקומות עבודה שונים, מפרישים הפרשות שונות לפנסיה או לקופות גמל וקרנות, ומי יודע, יכול להיות ואי שם שוכב לו כסף שהוא שלנו. 
מאידך, אם אתם עצמאים או בעלי עסק קטן, אתם בוודאי חייבים בהגשת דוחו"ת לביטוח הלאומי ומס הכנסה, יועץ מס יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש ובלבולי מח במילוי כל אותם טפסים ובהתדינויות שבאות אחר כך.  אי הגשה בזמן של מסמכים ודו"חות גוררת לא מעט קנסות וחבל. יועץ מס יכול לתת לכם יעוץ מקצועי במגוון תחומי מיסוי, ולאפשר לכם לנצל בצורה מלאה את כל הזכויות המגיעות לכם על פי החוק, תוך התייחסות לשינויים ועידכונים שונים. 
 

כמה עולה ייעוץ מס?

כל יועץ מס מתמחר את השירותים שלו באופן שונה. בהתאם לנסיון והתמחות של יועץ המס שלכם, הוא עשוי לגבות מחיר גבוה יותר עבור השרותים שהוא נותן, לגבות תשלום על פי שעת עבודה או בצורה קבועה: ריטיינר המשולם כל חודש ובו נכללת עבודת יועץ המס – חישובי מס, מילוי טפסים והגשתם וכד'. יכול להיות שיועץ מס אחד ידרוש תשלום נפרד עבור ייצוג ברשויות, במידת הצורך, ויש להניח שלא, בהתאם לתנאי השוק והיחסים בינכם. כדאי לזכור להשוות מחירים מדי פעם, אבל להשוות את אותו סל שירותים לאותו סל שירותים ואת אותו לקוח פוטנציאלי: אל תשוו שירותי יועץ מס לעצמאים קטנים ושירותי יועץ מס לחברות.
 

לבסוף, איך תבחרו יועץ מס שמתאים לכם?

חפשו יועץ מס שמכיר את תחום העיסוק שלכם: אם אתם מוכרים מצעים, יועץ מס שמייעץ לשחקני תיאטרון הוא לא בחירה אידיאלית. רצוי שתבחרו במישהו שמכיר את התחום הקימעונאי, מבין בגביה ותשלומים מול ספקים וחברות אשראי ויכול לנהל כמו שצריך את כל נושא ביקורת המלאי. אם יש עובדים בחנות – על האיש שלכם להבין בכל הקשור ביחסי עובד מעביד, ימי חופשה, מחלה, פנסיה ועוד ועוד. 
תוכלו לבחור בין משרד יועצי מס לבין יועץ מס עצמאי: השאלה תהיה לפעמים "מי מטפל בי"? רצוי שיהיה יועץ מס קבוע שמטפל בכם ומכיר אתכם ורק אם הוא יוצא לחופש, מישהו במשרד מחליף אותו. 
לאחר שווידאתם שיועץ המס אמין, בעל נסיון ויש לו גיבוי משותף או קולגה, שאלו את עצמכם איך הכימיה בינכם: יועץ מס הוא כמעט שותף לעסקים, ואתם חייבים שתהיה לכם כימיה מצוינת איתו, לא רק כדי שתקבלו ממנו עצות טובות אלא גם גם ביקורת, לפחות מדי פעם. 
 
למציאת יועץ מס באזור שלכם העזרו באינדקס העסקים של בזק 144.
search