העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כמה עולה לגדל ילד בארץ? היכנסו והיווכחו

מהריון ועד צבא: בישראל, משפחה ממוצעת תוציא על הילד הראשון יותר מחצי מליון ש"ח. איך מגיעים לסכום הזה? די בקלות. בואו נראה.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

בשנים האחרונות יש יותר ויותר הורים שמוציאים עשרות אלפי שקלים על עגלת תינוקות וטיולון, מיטת תינוק מפוארת, לול, ציוד ראשוני וציוד מתכלה בכמויות אסטרונומיות, צעצועים מורכבים ויקרים ועוד.

הוצאות טרום לידה

בדיקות ההריון השונות וההתייעצות עם רופאים מומחים, מיילדת פרטית או דולה וקורס ההכנה ללידה, כולם מוסיפים אלפי שקלים לתשעת ירחי הלידה וזה בלי לכלול את ההוצאות על סיוד חדר או שכירת דירה גדולה יותר, סל קל, רכב וכד'.

ומה קורה כאשר התינוק מגיע הביתה?

מרגע שהרך הנולד מגיע הביתה, המונה מתחיל לדפוק באמת: אחרי חופשת הלידה, עלותה של מטפלת בישראל שקולה לשני שליש השכר הממוצע במשק, בערך. זה אומר שבשנתיים הראשונות אתם מוציאים על הילד משהו כמו 100,000 ש"ח רק על מסגרת יומית: מטפלת או פעוטון.

חיתולים, אוכל מיוחד ובגדים יוסיפו לסכום הזה עוד מאות שקלים בחודש בלי שמרגישים, וזה לא כולל הוצאות בלתי צפויות אם חלילה משהו לא תקין בריאותית.

מרגע שהתינוק הופך לפעוט – לקראת גיל שלוש, ההוצאות השוטפות יורדות לכ- 3,000 ש"ח בחודש. אפשר להתחיל לנשום, אבל אנחנו עדיין מדברים על שנים ארוכות של צהרונים ובייביסיטר, בגדים שמחליפים לעיתים קרובות והופ -  אנחנו בכיתה אל"ף. עד אז – עוד 110 – 150 אלף ש"ח רק על מסגרות יומיות, ואולי קצת חוגים ותרבות.

מחפשים יועץ מס? היכנסו לעסקים באתר b144 >

ספרים רבותי ספרים

מכיתה א' ועד התיכון אנחנו שבויים של מערכת החינוך הישראלית, וההוצאה הגדולה היא על ספרי לימוד, "תשלומי הורים", "תשלומי חובה", "תשלומי רשות", "תשלומי..." ... הבנתם את הרעיון: טיול שנתי, קצת מותגים, דמי כיס (אגב, כמה אתם נותנים? 30? 50? 100 ש"ח לשבוע?), הוצאות על חוגים ואולי חיית מחמד...

הוצאות נלוות

סלולר יש לילד? אולי שניים או שלושה – אחרי שהראשון והשני אבדו או נגנבו.  טיפולי שיניים? אורטודונטיה? (15,000 – 12,000 ש"ח).

בואו נניח שכל אלה מסתכמים בכ- 2,500 – 3,000 ש"ח לחודש, כולל הכל. אם כך מגיל 6-7 ועד גיל 18, תוציאו עוד כ- 330,000 ש"ח על הילד או הילדה.

סיכום, עד לשער הבקו"ם?

  • טרום לידה – 30,000 ש"ח? סולידי.
  • לידה עד שלוש – 100,000 ש"ח
  • שלוש עד שש – 150,000 ש"ח
  • שש עד 18 – 330,000 ש"ח

הוצאתם 600,000 ש"ח, וזה בלי לקחת בחשבון את טיול בר המצווה.

הסכומים גבוהים, אך לשם כך מומלץ להתייעץ עם יועצים כלכליים על מנת לתכנן כמה שלבים קדימה ולמנוע קשיים כלכליים שעשויים לפגוע בכלכלת המשפחה.

התקשרו ליועצים הכלכליים באתר b144 כדי לתכנן לכם עתיד בטוח יותר >

 

search