העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה כדאי לשאול את טכנאי המחשבים

השאלות החשובות לשירות איכותי

clock-icon 1 דקות קריאה

לאחרונה החלה חברת אחזקה ושירות למחשבים בישראל להציע שירות ניקיון של שרתים וארונות תקשורות, על מנת לשמור על סביבת עבודה יעילה ומיטבית עבור ציוד המחשוב היקר. אמנם לא כל עסק זקוק לאיש מקצוע שינקה את המחשבים שלו, אבל בהחלט ישנם דברים רבים שחברת אחזקה ושירות למחשבים יכולה לעשות למען העסק וכדאי לדעת בדיוק אלו שירותים מקצועיים החברה נותנת.השאלות החשובות לשירות איכותי


המחיר: למרות שעל פניו זה נראה ברור מאליו לשאול לגבי המחיר של שירות או מוצר כלשהו, בפועל אנשים רבים מזמינים שירות תיקון או אחזקה למחשב ולא שואלים כמה הכול, כולל הכול, יעלה בסופו של דבר. לאחר החזרת המחשב מהתיקון, הם מאוד מופתעים מהחשבון. בנוגע למחיר יש לברר האם החברה גובה תעריף שעתי על העבודה, האם יש עלות לקריאת שירות, מהם העלויות של החלקים המוחלפים וכדומה.
יכול להיות שלאחר שתבררו את עלות התיקון תגיעו למסקנה שעדיף לכם לקנות מחשב חדש מאשר לתקן את הבעיה.
אם אתם חותמים על הסכם שירות עם חברת האחזקה למחשב בדקו מה ההסכם כולל במיוחד בנוגע לזמני הגעת הטכנאי, מחשבים חלופיים ועלות החלפים.

האם יש שירות התחברות מרחוק: טכנאי המחשבים יכול להתחבר למחשב הלקוח מרחוק – כמובן שלא מדובר על תיקון תקלות פיזיות הדורשות החלפת חלק מסוים, אלא על תיקון תקלות הקשורות לתוכנה או למערכת ההפעלה. שירות ההתחברות מרחוק חוסך ללקוח זמן, כסף ופעמים רבות גם עוגמת נפש. שירות של תיקון מחשבים מרחוק הוא פיתרון אידיאלי לעסקים, במיוחד עבור אותם משתמשים שאין להם ידע מעמיק בתפעול המחשב.

רמת המקצועיות: חשוב מאוד לוודא מראש מהי רמת המקצועיות והניסיון של הטכנאים מטעם חברת אחזקה ושירות למחשבים. רצוי לבחור חברת שירות למחשבים המעסיקה טכנאים מוסמכים ומיומנים, אנשים בעלי הכשרות מתאימות וניסיון עשיר בתיקון מגוון בעיות נפוצות.

החלפת חלקים: כדאי לבדוק באלו חלפים החברה משתמשת בעת הצורך. כמובן שרצוי שחברת האחזקה והשירות למחשבים תתחייב להשתמש בחלפים מקוריים או בתחליפים איכותיים בלבד ברכיבים החשובים, כגון מעבדים, לוחות אם, כוננים קשיחים, מערכות קירור וכדומה. שימוש בחלפים זולים ולא מתאימים הוא אולי זול יותר בחשבון הסופי, אך הוא יכול להיות מאוד יקר בטווח הארוך.

אבטחת מידע וגיבוי: חשוב לוודא עם חברת שירות המחשבים מה היא מציעה מבחינת אבטחת המידע ובעיקר מבחינת גיבוי התכנים של המחשבים לפני ביצוע כל פעולות תחזוקה – שלא תגיעו למצב בו תאבדו חומר חשוב, או למצב שבו משהו יפרוץ לכם למחשבים או ישתול בהם וירוסים הרסניים.

לסיכום: כאשר למערכות המחשוב יש חשיבות כה גדולה, יש משמעות גדולה מאוד לתחזוקה ושירות איכותיים. מומלץ לבעל העסק לעבוד רק מול ספק שירות איכותי ומוסמך ותמיד להיות עם האצבע על הדופק מבחינת עלויות התיקון. אל תשכחו לוודא תוך כמה זמן החברה מתחייבת להגיע לטפל בתקלה במחשב שלכם.