העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך לקנות מחשב חדש?

המחשב האישי שלכם התיישן? ממליצים לכם לקנות מחשב חדש? מאוד יכול להיות שכדאי לכם לקחת אותו לטכנאי מחשבים, ולבחון את האופציה לשדרוג

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144
מחשבים אישיים ומחשבים בכלל נוטים להתיישן, מסיבות שונות. כמו שכל טכנאי מחשבים יסביר לכם, חלק מהסיבות לכך הן סיבות שקשורות בחומרה וחלק – בתוכנה.

מה טכנאי מחשבים יודע לעשות? 

טכנאי מחשבים רבים נתקלים בתופעה שבה לקוחות שמגיעים אליהם, מתלוננים על כך שהמחשב שלהם "פתאום נהיה איטי". במקרים כאלה, טכנאי מחשבים רבים ממליצים לבצע סדרה של פעולות שקשורות בניקוי המחשב – פיזית ו"וירטואלית". 
מבחינה פיזית, ניקוי המחשב על ידי טכנאי מחשבים כולל מספר פעולות פשוטות שכל אחד יכול לבצע בעצמו. טכנאי מחשבים רבים ממליצים לעשות זאת לפחות פעם בשנה, ורצוי שאף יותר: יש לנתק את המחשב מהחשמל, להסיר את כיסויי הצד שלו ופשוט לנקות אבק. טכנאי מחשבים יעשה זאת תוך שימוש באוויר בלחץ, אבל אפשר לעשות זאת עם מברשת עדינה ומייבש שיער – ללא חימום! – בצורה עדינה. למעשה, מסבירים טכנאי מחשבים, כאשר המחשב מתמלא אבק הוא מתחמם ויכולת החישוב שלו והפעולה שלו בכלל יורדות. ניקוי המחשב מאבק בצורה עצמאית או על ידי טכנאי מחשבים, היא הפעולה הראשונה והחשובה ביותר לעשות כאשר רואים ירידה במהירות המחשב או חווים תקלות אחרות. 
לאחר שניקיתם את המחשב, או לאחר שטכנאי מחשבים עשה זאת, יש לבדוק אם הביצועים שלו השתפרו. אם עדיין חווים תקלות, טכנאי מחשבים יבדוק אם קיימות התנגשויות בין תוכנות שונות שרצות על המחשב, או שקיים וירוס או זדונה כלשהי שמאיטים את פעולתו. זהו למעשה סוג ניקוי "וירטואלי" שטכנאי מחשבים מבצעים, ולעיתים קרובות מאוד גם הוא משפר את יכולות ופעילות המחשב. 

מה קורה כאשר המחשב עדיין איטי?

כל טכנאי מחשבים יסביר לכם שמחשב, כמו כל מכשיר חשמלי או אלקטרוני, מתיישן בסופו של דבר. ישנם רכיבים שעם השנים פועלים ביעילות נמוכה יותר ורכיבים אחרים כבר לא מתאימים לתוכנות חדשות; אלה דורשות יותר משאבים, שיכול להיות שהמחשב שלכם כבר לא יכול לספק. 
במקרה כזה, רצוי להתיעץ עם טכנאי מחשבים ולהחליט אם כדאי לקנות מחשב חדש או לשדרג את המחשב הקיים. טכנאי מחשבים יכול להחליף רכיבים מסוימים – חלקם לא מאוד יקרים – ולרענן את יכולותיו של המחשב. רכיבים אלה, בצרוף רענון תוכנות, עדכון דרייברים ואותו "ניקוי" שיעשה טכנאי מחשבים יכולים להחזיק את המחשב חי ובועט במשך חודשים נוספים רבים, ואפילו יותר משנה. 
 
 
search