העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך לפתור תקלות ללא טכנאי מחשב?

תקלות שניתן לפתור בצורה עצמאית

טכנאי מחשבים


המחשב הפך לחלק כל כך מהותי בחיינו ובתפקוד היומיומי, אם מדובר בבית או בעבודה, הרי שקשה לנו להסתדר כיום ללא המחשב. ישנן תקלות הקורות וניתן לתקן אותן יחסן בקלות בצורה עצמאית ויש תקלות אשר דורשות קריאה לטכנאי מחשבים מנוסה. אז כיצד יודעים מהן התקלות הדורשות הזמנת טכנאי מחשבים ומהן התקלות שניתן לפתור לבד? על כך נפרט בהמשך.


תקלות שניתן לפתור בצורה עצמאית


ישנן תקלות פשוטות יחסית שניתן לתקן לבד. דוגמה לכך הן תקלות הקשורות לאינטרנט, או חוסר חיבור לאינטרנט, זאת ניתן לפתור בעזרת כיבוי של המודם והראוטר במקרה שיש אינטרנט אלחוטי והפעלה מחדש אשר בדרך כלל פותרות את העניין. במקרה שלא, יש לפנות לטכנאי. בנוסף, ישנן תקלות הקשורות להורדות במחשב, כמו תפעול איטי של המחשב בגלל הורדות, או וירוסים, ניתן להתקין אנטי וירוס במחשב דרך האינטרנט בקלות, או לנסות ולהפחית בכמות ההורדות על מנת להקל על המחשב. כמו כן, תקלות כמו תוכנות שנתקעות ניתן לפתור בעזרת כיבוי והדלקה מחדש של המחשב. ישנן תקלות הקשורות למיילים, התקנה של מצלמות, צ'אטים וכדומה, ניתן לקרוא את המדריך ממנו קניתם, או לחפש באינטרנט הנחייה ולפתור את התקלה לבדכם, בעזרת ההנחיה המתאימה.


תקלות הדורשות הזמנת טכנאי מחשבים


ישנן תקלות אשר דורשות הזמנה של מומחה בתחום המחשבים. תקלות מסוג זה יכולות להיות וירוסים קשים שגורמים למחשב לא לפעול כראוי או שגורמים למחשב לא לפעול כלל. בדרך כלל במצב זה, יש להזמין טכנאי מחשבים ולעיתים אף המחשב נלקח אל חנות מחשבים לתיקון מעמיק יותר. בנוסף, בעיות בתחום חומרה של המחשב לעיתים קשות לפיתרון עצמאי וזקוקות לטכנאי מומחה. כמו כן, כל בעיה שלא ניתן לפתור בעזרת הנחיה כתובה או דרך האינטרנט, כאשר כיבוי והפעלה כבר לא עוזרים, וישנם מסמכים חשובים על המחשב שחוששים לאבדם, מומלץ לפנות למומחה בתחום תיקון מחשבים ולא להסתמך על ידע מינימאלי.
בעלי מקצוע בתחום המחשבים קיימים על מנת לפתור תקלות רציניות במחשב. תמיד מומלץ לקרוא קצת ולראות מהי חומרת הבעיה, אם לא מצליחים להגיע לפיתרון לבד ויש חשש להרס המחשב, מומלץ לפנות במהרה לטכנאי מחשבים מיומן ומקצועי.