העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר החלפת קבל במזגן

כמה עולה החלפת קבל במזגן?

עלות החלפת קבל במזגן היא בין 550-350 ₪.
 

מה תפקידו של קבל במזגן?

קבל הוא רכיב אלקטרוני, שתפקידו לסייע בהתנעה של המדחס ובמנועי המאווררים של המזגן, בכך שהוא "אוגר" חשמל ומכניס לפעולה את המכשיר החשמלי. ככל שהזמן עובר הקבל נשחק וכבר אין לו יכולת אגירה, לכן המכשיר לא מצליח לפעול.

קיימים שלושה סוגי קבלים עיקריים:

  • קיבל מדחס - תפקידו להפעיל את דחיסת המזגן, כך האוויר שהמזגן מוציא מתקרר.
  • קבל מאוורר מדחס - תפקידו להפעיל את המאוורר המקרר את המדחס.
  • קבל מאייד - אחראי על תקינות פעילות המאייד.
     

מתי מחליפים קבל במזגן?

במידה והמדחס או מנועי המאווררים יצאו מכלל פעולה, לרוב הגורם לכך יהיה הקבל. לכן החלפה שלו תפתור את הבעיה. ישנם מספר תקלות המעידות על בעיה בקבל:

  • המזגן לא יבצע פעולות של קירור או חימום.
  • המזגן יוציא רק אוויר חלש.
  • המזגן ירעיש באופן חריג.
     

איך מחליפים קבל במזגן?

החלפת קבל המזגן תתבצע במספר פעולות:

נתקו את המזגן מהחשמל.

בדרך כלל הקבל נמצא בחלק העליון של היחידה החיצונית, עליכם לפתוח את המכסה של היחידה החיצונית במזגן. אמורים להיות שם בערך ארבעה ברגים הנמצאים מסביב למכסה, מיקום הברגים משתנה לפי המזגן.

לפני שאתם מנתקים את החוטי חשמל צלמו תמונה עם הפלאפון ותסמנו עם עט איפה מחוברים כל החוטים כדי לזכור. ישנם 4 חוטים, הסדר שלהם לא משנה, מה שחשוב זה לאיזה קבוצה של חיבורים נמצא כל חוט, קבוצה א' או ב'.

קיים בורג נוסף של אזיקון האוחז את הקבל, פתחו את הבורג.

כעת נתקו את החוטים מהקבל בזהירות. שימו לב לא לנתק יותר מחוט אחד בכל פעם ולא לגעת בחיבורים של החוטים. ישנו סיכוי שיש עדיין מטען חשמלי בקבל.

יתכן ועדיין נמצא מטען חשמלי בקבל, לכן קודם כל עליכם לפרק אותו. קיימים שני סוגים: שתי יחידות חיבורים ושלושה יחידות חיבורים. במידה ואלו שתי יחידות חיבורים, עליכם לקחת מברג עם ידית מפלסטיק שלא מעביר חשמל, ולסגור מעגל בין שתי יחידות החיבורים. במידה והחיבור לא סטנדרטי - שלוש יחידות חיבורים, עליכם לחבר בין ה- Common המסומן ב- C ל FAN  המסומן ב- F . לאחר מכן, חברו בין ה- Common המסומן ב- C ל -Compressor  המסומן ב-H. במידה ויוצא ניצוץ אל תלחצו, מצב זה תקין.

לאחר שווידאתם שאין מטען חשמל בקבל, תוכלו לבדוק את תקינותו. אם הקבל מקולקל תוכלו לראות סימנים שיעידו על כך שהוא תקול. לדוגמא, אם הוא נפוח או חלוד. במצב זה עליכם להחליף את הקבל.

כאשר אתם מבצעים רכישה, עליכם להתייחס לשני פרמטרים עיקריים. הקבל החדש יהיה זהה בפרמטרים אלו: המקסימום מתח שהקבל יכול להיחשף אליו והוא מסומן ב- V אוVAC ,. בנוסף, הקיבולת של הקבל, מסומן ב MFD אוuF.

כעת חברו את הקבל החדש כמו שהיה מחובר הקבל הקודם.

 

מחיר החלפת קבל במזגן מציג את טווח המחירים הממוצע בתחום מיזוג האוויר. מדובר במחיר בסיסי, הניתן בגדר המלצה בלבד. אין בו כדי לחייב את בעלי העסקים המופיעים באתר והמחיר עשוי להשתנות לפי מורכבות העבודה ואיכות חומרי הגלם.

מחירים מומלצים לטכנאי מזגנים


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות