העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה חשוב לדעת על חשמלאי מוסמך?

לא כל חשמלאי, הוא חשמלאי מוסמך. לפני הזמנת החשמלאי, חשוב לוודא מה הסמכתו ומה הכשרתו

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

במדינת ישראל של ימינו פועלים עשרות חשמלאים ללא רישיון עבודה כלל. על אף שקיימים מוסדות לימוד רבים המציעים לימודי חשמל, רבים בוחרים שלא להתמקצע בתחום ולבצע את העבודה בצורה המסוכנת ביותר – ללא הכשרה מתאימה וללא רישיון עבודה.

אותם חשמלאים מציעים פעמים רבות מחירים נמוכים במיוחד עבור עבודתם, ולכן רבים בוחרים בהם בלי לבדוק את הרישיון שלהם, את ההסמכה או את היכולת שלהם לבצע עבודות חשמל מסוג כזה או אחר.

אם אתם זקוקים לעבודות חשמל בבית שלכם אתם צריכים לבחור בחשמלאי בעל תעודה ורישיון מתאימים. אל תתפתו אחר מחירים נמוכים במיוחד. הסכנה הכרוכה בביצוע עבודות חשמל ללא הכשרה מתאימה היא עצומה.

כדי שתוכלו לבצע את הבחירה הטובה ביותר, להלן מספר כללים חשובים לבחירת החשמלאי המתאים.

מה צריך לדעת על עבודתו של חשמלאי מוסמך

  • סוגי חשמלאים: ישנם ארבעה סוגים של חשמלאים שפועלים על פי חוק – חשמלאי עוזר אשר אינו רשאי לבצע שום עבודה ללא פיקוח, חשמלאי מעשי אשר יכול לבצע עבודות במתח נמוך בלבד, חשמלאי מוסמך אשר רשאי לבצע את כל עבודות החשמל ותכנון החשמל עד 80X3 אמפר וחשמלאי ראשי אשר רשאי לבצע את כל עבודות החשמל. עבור עבודות חשמל בבתים - חשמלאי מוסמך הוא החשמלאי המתאים ביותר.
  • עבודות חשמל מותרות: כאמור, חשמלאי מוסמך ראשי לבצע עבודות חשמל ותכנון חשמל במתח של עד 80X3 אמפר. לכן, לביצוע תיקונים של תקלות חשמל בבתים ובדירות מגורים החשמלאי הטוב ביותר בשבילכם הוא חשמלאי מוסמך. מלבד בדיקת התעודות של החשמלאי מומלץ גם לקבל עליו המלצות מאנשים שאתם מכירים היטב.
  • ייעוץ מקצועי: אחד מן השירותים אותם יעניק חשמלאי מוסמך הוא ייעוץ מקצועי בעניין מערכת החשמל בבית. במידה ותזמינו את שירותיו של חשמלאי מוסמך תוכלו לקבל בנוסף לייעוץ בנוגע לבעיה שלכם גם ייעוץ לגבי תקלות בתכנון מערכת החשמל, תקלות שיכולות להתגלות מאוחר יותר, בזמנים הכי פחות מתאימים.
  • תיקון מכשירי חשמל: אמנם, חשמלאי מוסמך יכול לתקן מכשירי חשמל, אך ברוב המקרים הוא יעדיף שלא להתעסק עם זה. חשמלאים מוסמכים יפנו אתכם לבתי עסק אשר מתמחים בתיקון מכשירי חשמל, אלא אם כן הם שכירים של החברה המייצרת את אותם מכשירי חשמל.

לסיכום, עבור עבודות חשמל בבתים ובמשרדים חשמלאי מוסמך הוא הטוב ביותר. כמובן, אל תאמינו רק להצהרתו של החשמלאי שהוא "חשמלאי מוסמך" אלא בקשו ממנו להוכיח זאת באמצעות תעודות ורישיונות עבודה מתאימים.