חשמלאים: תאורת חירום ואל פסק

כיצד יכול חשמלאי טוב לעזור לכם לעבור הפרעות ברשת החשמל או הפסקות חשמל בצורה הטובה ביותר?

כיצד יכול חשמלאי טוב לעזור לכם לעבור הפרעות ברשת החשמל או הפסקות חשמל בצורה הטובה ביותר?

הפסקת חמשל איננה עניין נעים במיוחד. להשאר בלי תאורה או חימום ובלי אפשרות לתקשר עם העולם החיצון: בהרבה בתים ובתי עסק, גם הטלפוניה תלויה באספקת חשמל, מלבד טלפונים של בזק. הפתרון האידיאלי למצב כזה הוא גנרטור עצמאי, נייד, שמסוגל לספק חשמל למשך זמן מסוים לכל המכשירים החיוניים בבית. פתרונות אחרים הם ברובם פתרונות זמניים, שמאפשרים לכם להתארגן לזמן הפסקת החשמל. חשמלאים יכולים לסייע במציאת ובהתקנת פתרונות מכל הסוגים.

התקנת תאורת חרום על ידי חשמלאי

כאן יש תפקיד לחשמלאי, במידה ורוצים תאורת חרום קבועה. בבתים רבים מסתפקים בפנס נטען, שכמותו אפשר לקנות בכל רשת שיווק. מצד שני, בחדרי מדרגות ציבוריים וגם בדירות, כדאי שחשמלאי יתקין גם תאורת חרום קבועה. במצב זה מחבר החשמלאי את המנורה לקו מתח שמקבל מתח כל הזמן. החשמלאי לא מספק מתג הפעלה לקו הזה והוא משאיר אותו כל הזמן במצב "פועל". לאחר התקנת התאורה על ידי החשמלאי, היחידה מתחילה להטען. במידה ונפסק זרם החשמל, התאורה שהותקנה על ידי החשמלאי מופעלת בצורה אוטומטית בעזרת חיישן מיוחד. ניתן כמובן לכבות את התאורה, על מנת לחסוך בבטריה.

כדאי להזמין חשמלאי להתקין תאורת חרום כזו אם יש לכם הורים מבוגרים בבית, ילדים קטנים או בעלי מוגבלויות. כל אלה עלולים להבהל אם האור כבה פתאום ותאורת חרום חלשה, שהותקנה כהלכה על ידי חשמלאי, במקום 'אסטרטגי' בבית, תרגיע ותקל על כולם.

מערכות אל פסק

בבסיסן מערכות אל פסק פשוטות הן יחידות שמכילות למעשה בטריה נטענת וחיישן. תפקיד החיישן הוא ל'הרגיש' מתי נפסקת הזקמת החשמל הסדירה. במצב הזה, הוא מפעיל התראה – לרוב צפצפה קטנה – שמתריעה בפני המשתמש על כך שה'אל פסק' נכנס לפעולה.

האם חייבים חשמלאי להתקנת אל פסק?

תלוי בגודל ובשימוש. כמו פנס נייד לתאורת חרום, אל פסק בסיסי לעמדת עבודה לא מצריך חשמלאי. יש להניח שתרצו התקנה מקצועית על ידי חשמלאי, אם האל פסק שקניתם גדול יותר ואמור להזין מספר מחשבים במקביל, שרתים או ציוד אחר. במקרה כזה החשמלאי יצטרך למשל להניח מסילות  יעודיות, לחבר מצברים נוספים ולבצע חיבורים בהתאם.

ומה בדבר גנרטור?

החורף של סוף 2013 הביא איתו סופות שלג ומזג אויר קר. בתים רבים בישראל נותרו ללא הספקת חשמל סדירה למשך ימים, ורבים החליטו שהם מעוניינים בגנרטור ביתי. התקנת גנרטור שיזין תאורת חרום ואת מערכת החשמל הביתית מחייבת ביצוע על ידי חשמלאי מוסמך, כפי שנסביר במאמר אחר.

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

מאשר/ת לקבל הצעות, מיילים ועדכונים מאתר b144