העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תנור אינפרא אדום

תנורי אינפרא אדום כוללים אלמנטיים מסויימים המאפשרים לחסוך בעלויות החשמל ובצריכתו

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144

לאנשים רבים כואב (בעיקר בכיס) לראות את חשבון החשמל שלהם תופח בעונת החורף, עם עליית הצורך בחימום ישנו מוצר ייחודי כדי לעשות את עבודת החימום בחורף ליעילה ובמחיר שפוי.

בין אפשרויות החימום השונות ישנם תנורי חימום אינפרא אדום חשמליים המספקים חום ביעילות רבה ונחשבים כחסכני חשמל יעילים ביותר. תכונות ייחודיות אלה מאפשרות לאנשים להעדיף תנורי חימום אינפרא אדום על פני אלה המסורתיים בחשמל (גז, נפט), הם עוזרים למנוע בזבוז של אנרגיה ובכך להפחית את חשבון החשמל, המשיכו לקרוא כדי לדעת כיצד הם עובדים וחוסכים בעלויות החימום שלך.

תנורי חימום אינפרא אדום כך הם עובדים

תנורי חימום אינפרא אדום חשמליים מחממים על ידי פליטת קרינה אינפרא אדום, גופי החימום הספציפיים של המכשיר מתחממים על ידי צריכת חשמל ופולטים למעשה קרינה של אינפרא אדום שלא מזיקה ואף תורמת לבריאות האדם על פי מחקרים שנעשו בנושא. קרינה זו בדומה לקרינה הטבעית מהשמש מופצת לחלל וכאשר פוגעת בבני אדם או בחפץ מומרת לאנרגיית חום, מכאן שתנורי אינפרא אדום מספקים אך ורק חום טבעי, בטוח ויעיל.

תנורי אינפרא אדום כוללים אלמנטיים מסויימים המאפשרים לחסוך בעלויות החשמל ובצריכתו בין היתר אלה מיתרי החימום ותרמוסטט שמודד את טמפרטורת החום ויודע להפסיק את פעולתו של התנור חימום.

תנורים אלה משתמשים בחשמל כאמצעי הנעה האנרגייה הזמינה ביותר כיום, למרות שעלות החשמל בימינו הינו לא הכי זול במיוחד בהשוואה לגז עדיין עדיף להשתמש בתנורי חימום חשמליים והסיבה לכך הוא מחירי הגז אשר בלתי צפויים ועשויים להשתנות (בייחוד בתקופה זו בה חלה "מריבת הגז הגדולה של ישראל") בהתאם לביקוש וההיצע. לכן מומלץ ללכת על תנורי חימום אינפרא אדום חשמליים ולהימנע מסיכונים מיותרים.

תנורי חימום אינפרא אדום חשמליים יעילים במיוחד בניצול והמרת כל האנרגייה החשמלית הנצרכת כדי לחמם וכך למעשה לצמצם אובדן אנרגיה אפשרי. יתרה מכך לא רק שאנרגית האינפרא אדום הנפלטת מתנורי החימום אינה הולכת לאיבוד אלא שהיא מספקת חום והרגשת חמימות בכל פינה בחדר.

ההפך הוא הנכון, ישנם מוליכי חום חימום אינפרא אשר מחממים יותר מדי כאשר הם מגיעים לתיקרה ולפינות החדר ניתן לומר כי במקרה זה האנרגיה אכן אובדת והחלק התחתון של חלל החדר נשאר קר, איבוד חום או אנרגיה שכזה כמובן משפיע על האנרגיה הנצרכת וכתוצאה מכך חשבון החשמל.

מוליכי החום מתחילים לחמם רק כאשר כל האוויר בחלל החדר התחמם מה שמצריך מכם לחכות מעט, עם זאת מוליך החום של התנור אינפרא אדום מספק חום מייד ברגע שמדליקים את המכשיר. בדרך זו הם למעשה חוסכים אנרגיה, כמוכן תנורים מסויימים כוללים אפשרות לתרמוסטט שמכבה את המערכת כאשר טמפרטורת החדר מגיעה לרמה הרצויה ובכך חוסכת עלויות נוספות של אנרגיה.

תנורי אינפרא אדום חשמליים מצריכים עלויות התקנה נמוכות שלא כמו תנורי גז למיניהם המצריכים חיבור שונים לצינורות ספציפיים לגז. כמוכן, אין צורך להימצאות/התקנה של ארובות או מערכות איוורור אחרות. תכונות אלה הופכות את ההתקנה והניוד של התנורים ממקום למקום לדבר קל המביא לחיסכון בעלויות ללא מאמץ.

תנורי אינפרא אדום על חשמל מצריכים ממש התעסקות מינימלית ביותר של תחזוקה, מוטות (מיתרים) חימום יעילים ובעלי עוצמה, שימוש נכון במכשיר וניקוי פשוט מספיק בכל הקשור לתנורי אינפרא אדום ואחזקתם ואין צורך לשאת בעלויות תחזוקה עצומות שניכרות עם תנורי חימום אחרים.

היתרונות שהוזכרו לעיל גרמו לתנורי חימום אינפרא אדום להיות פופולאריים ומבוקשים לחימום בתי מגורים ואפילו בתי עסק כך שמומלץ ביותר לקחת בחשבון תנורי חימום כאלה יעילים וחסכוניים.

search