העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר שמן לדק בונדקס שתים וחצי ליטר

אם יש לכם דק, בוודאי אתם מכירים את התופעה: אחרי כמה עונות, צבע העץ לא רק שדוהה, אלא העץ עצמו נראה רע: הוא נשחק, לעיתים מקבל נפיחויות במקומות בהם חדרו אליו מים, והוא אפילו מתעקם.

כדי להגן ככל האפשר על משטח העץ ועל הדק מפני פגעי הטבע - מים וקרינה, בעיקר - קיימים שמנים וצבעי מגן. בונדקס הוא שם מסחרי של חברת DYRUP הדנית. זהו שמן מגן לעץ, על בסיס טרפנטין שקוף לחלוטין או בעל צבע. שאלת השקיפות היא קריטית אם חשוב לכם במיוחד צבעו הטבעי של העץ שאותו אתם צובעים או באם אתם רוצים לשנות את הגוון שלו.

הרעיון בשימוש בבונדקס, בשמנים או בצבעי מגן אחרים, הוא להגן על העץ מפני לחות - כך שהוא לא יתנפח, במיוחד אם לא טופל קודם לשימוש - ומפני קרינת השמש שגורמת להתפוררות שלו ולשחיקה מוגברת.

בונדקס עצמו גם מגן מפני פטריות ומזיקים שונים, בעל כושר ציפוי וחדירות טובה ומסוגל להגן על מספר גדול של סוגי עץ, כולל עצים נדירים יחסית, כגון איפאה, טיק או ניאטו.

מארז 2.5 ליטר של בונדקס, על פי מפרטי היצרן, אמור להספיק לכיסוי שטח של 15 מטרים רבועים, בשתי שכבות. רצוי ליישם שתי שכבות גם אם אתם רק מחדשים את ההגנה, כיון שבהליכה ושימוש בדק, החומר נשחק יחד עם השכבה העליונה של העץ. היצרן ממליץ למרוח גם שכבה של חומר משמר, לפני השימוש הראשון.

שמן בונדקס אינו מסיס במים, אלא בטרפנטין. קל לנקות את הכלים לאחר השימוש, בין שכבה לשכבה מומלץ לעטוף את כלי הצביעה בניילון (על מנת שלא יבואו במגע עם האוויר) ולהמתין כמה שעות. אם נשאר לכם חומר מיותר, סגרו היטב את הפחית והניחו אותה במקום מוצל וקריר ככל האפשר. לפני השימוש הבא, ערבבו היטב את תכולת הפחית.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות