העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר שליכט חולי בלה

שלא כמו שרבים חושבים, פרוש המילה 'שליכט' אינו מלט, אלא "פשוט", בגרמנית. ואמנם, שכבה ראשונית זו של כיסוי בטיח היא פשוטה - אין לה לרוב צבע, ומכסים אותה. בנוסף, ציפוי או כיסוי הבית או המבנה בשכבה של שליכט מעניקה לו מראה בסיסי ופשוט.

הטיח המודרני הבסיסי, שבו משתמשים היום, מורכב לרוב משילוב של מלט וחול. הוא מונח על גבי הבלוקים או הבטון ששימש לבניית המבנה, ומשמש למעשה תווך ראשון בין אלה לבין שכבת הצבע או הגימור. הוא חלק יחסית לבטון או לבלוקים ובכל מאפשר לשכבת הצבע להיות חלקה, גם כן.

אבל כדי שהוא יהיה חלק, כל מרכיביו חייבים להיות חלקים ככל האפשר. מסיבה זו משתמשים לטיח בחול מיוחד שמכונה "חול שליכט"; חול דק, מנופה ממש ומנוקה, שמערבבים עם הסיד ועם המלט. חול מנופה שכזה גם מתאים למשאבות חול ומקל על השימוש בו.

חול שליכט בלה הוא כינוי לכמות חול כזה, שמגיעה בבלה גדולה - מעין שק, שנפחו הוא כמטר קו"ב או מעט פחות.  בלה או בלות של חול שליכט קונים במרכזים גדולים של חומרי בניין, ובכמויות גדולות אפילו אצל קבלני עפר או משווקים שקונים ישירות ממי שכורים את החול או מייבאים אותו.

בחישוב המחיר של הבלה יש לקחת בחשבון שחייבים להוביל אותה במשאית בעלת מנוף, הובלה שעלולה לייקר את מחירה בצורה משמעותית, אם לא מזמינים יותר מבלה אחת או שתיים, או לא קונים חומרים נוספים.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות