העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר שומשום שק ענק

כידוע, אבני חצץ מסווגות ונבדלות אלה מאלה על פי גודלן, אבל בשוק קיים בלבול מסוים בקשר למידות הגרגרים והאבנים השונות. עליכם לבדוק מה גודל האבנים שאתם מקבלים, בפועל, בהתאם לצורך שלכם.

שומשום הוא כינוי לסוג מסוים של אבני חצץ קטנות, "אגרגטים" שמקורם לרוב באבן גיר. ברוב המקומות, גודל האבנים הוא 1 - 2 ס"מ, בממוצע, אבל יש מי שמצהירים על גדלים קטנים יותר: 4 - 10 מ"מ בלבד, לגרגר ממוצע.

מנגד, ישנם מי שמכנים בשם "שומשום" גרגרים קטנים, בני 2 - 3 מ"מ, בעוד שבמקומות אחדים תמצאו את החצץ בגודל הזה (המילימטרי) בכינוי "שומשומית". בכל מקרה, כך או אחרת, סוג זה נחשב לסוג החצץ או האגרגט הקטן ביותר (מתחת ל- 2 מ"מ, הגרגר נחשב פשוט ל'גרגר חול').

לדוגמא, מבחינת גדלים:

שומשום בשק ענק משמש לריצוף, למילוי ולמטרות נוספות. השקים גדולים מאוד, כ- 500 ק"ג משקלם.

 בתוך הבית או בבנייה באופן כללי, משתמשים בשומשום כמצע מתחת למרצפות: מצע זה מאפשר חלחול ומעבר של מים מהיר וקל יותר מאשר חול, כך שאם יש נזילה או פיצוץ בצנרת מתחת למרצפות, ניתן להבחין בה במהירות. גם הייבוש של שומשום, בהשוואה לחול, מהיר יותר, אחרי התיקון. ברוב המקומות השימוש הרצוי הוא בגרגרים קטנים, בני כמה מילימטרים ספורים.

מחוץ לבית משתמשים בחצץ גדול יותר - 1- 2 ס"מ או יותר, שגם הוא מגיע בצורת שומשום בשק ענק (יש גם אריזות קטנות יותר), אבל אז הוא משמש לריבוד, כבסיס ליריעות לדשא סינתטי ולמטרות אחרות.

ברכישת שומשום בשק ענק, שימו לב לא רק למחיר הבלה, אלא גם למחיר ההובלה. בנוסף, קבלו התחייבות על מידת הניקיון של החצץ, שחייב להיות נקי מחומר אורגני או חול.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות