העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר סיד בור בשק ניילון

סיד הוא חומר שמבוסס על סידן וחמצן. כאשר הוא במצב כזה, הוא מאוד ריאקטיבי ומסוגל להגיב עם חומרים שונים ולכן הוא מכונה גם 'סיד חי'. כאשר הוא בא במגע עם מים, הוא הופך למשחה, שהולכת ומתקשה ככל שעובר הזמן. במצב הזה הוא נקרא "סיד כבוי", כיון שהוא לא מגיב יותר עם הסביבה (סיד חי מסוכן לשימוש: בגלל העובדה שהוא מגיב בקלות עם מים, הוא מגיב למשל גם עם העור שלנו וגורם לכוויות).

כיון שהוא מתקשה במגע עם האוויר, סיד בור או סיד כבוי מסופק בחביות גדולות, פתוחות, כאשר הוא נתון תחת שכבה של מים. חביות אלה - בגודל של חביות נפט - הן חביות גדולות, שאינן מיועדות לשימוש ביתי קטן, ואפילו לא לשיפוץ קטן.

כדי להתגבר על הבעיה הזו, מספקים סיד בור בשקיות ניילון קטנות יחסית, סגורות שיש בהן גם מים. במצב הזה סיד בור לא מתייבש גם אם הוא עומד תקופה מסוימת ללא שימוש. כל עוד סוגרים את השקית במהלך העבודה, הסיד לא מתקשה.

בסיד משתמשים בין השאר לכיסוי שטחים מטויחים. כאשר מערבבים אותו עם חול דק, מתקבלים קירות חלקים יחסית, שנראים צבועים יפה, במחיר שהוא נמוך מזה של מחיר צביעה בצבע "ממש".

חשוב לדעת שיש להשתמש בסיד בשבכות דקות יחסית: יישום של שכבה עבה של סיד לא מאפשרת לו להתייבש, כיון שהשכבה העליונה, שבאה במגע עם האוויר, מתייבשת ולא מאפשרת לשכבות התחתונות להתייבש בעצמן.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות