העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר ניצב 70 אורך 3 מטר

בניית קיר או מחיצת גבס והרכבה של מוצרים אחרים, דורשת קודם כל ביצוע של שלד פח. שלד זה, קל במשקל וקל להקמה, עשוי משני חלקים: מסלולים (או מסילות) וניצבים.

המסלולים הם אלה שאותם מצמידים לרצפה או לתקרה, ואילו הניצבים מחוברים אליהם, לרוב -ב 90 מעלות, ומשמשים בתור אנכים בתוך הקונסטרוקציה: אם נקביל את השלד לבד, אז המסלולים הם ה"ערב" והניצבים הם ה"שתי" של השלד.

ניצבים, כמו מסלולים, מגיעים במספר מידות רוחב ובאורך: את הרוחב יש להתאים לרוחב המסלולים בהם משתמשים. את האורך אפשר לקבוע על פי גובה המוצר בו מעוניינים.

לדוגמא, אם מקימים מחיצת גבס בחדר בגובה 2.60, אפשר לקנות ניצבים באורך זה או לקנות ניצבים באורך 3 מטרים ולחתוך, בהתאם לצורך. צריך לזכור שבהרבה מקרים יש ממילא לחתוך את הניצבים כדי לשלב חלון או דלת בחדר. 

כדי להבדיל בין ניצבים ומסלולים תוך כדי העבודה, זכרו שלניצבים יש שפות מעוגלות, בשעה שהמסלולים חדים ולא מעוגלים.

התקנת הניצבים נעשית במרווחים שלא יעלו על 60 ס"מ זה מזה. חותכים לאורך הדרוש, על פי הגובה, ומבריגים אותם למסלולים בברגים ייעודיים - בורגי פח קודחים.

אם מתקינים רק ניצב אחד בכל מרווח, מתקינים את הניצבים כאשר הם פונים כולם לאותו כיוון. אם רוצים חוזק אנכי רב יותר, ניתן להתקין שני ניצבים כאשר הם פונים זה אל זה גב אל גב. כמו כן, ניתן להתקין ביניהם, בצורה אופקית, מסלולים לחיזוק, בעזרת 'סנדלים'.

אגב, אם יש לכם פתח או משקוף, השתמשו בניצבים בעלי עובי רב יותר - 1.5 מ"מ - בתור ניצבים משקוף.  חיתוך ניצב כזה, כמו חיתוך מסלולים וניצבים רגילים, נעשה בעזרת מספרי פח רגילים.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות