העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר ניצב 50 אורך 3 מטר

בניית קירות גבס ומחיצות גבס מבוססת על הקמתו של שלד מתכת קל, שאליו מחברים את לוחות הגבס ובתוכו ניתן להעביר חוטי חשמל, צנרת ועוד.

שלד המתכת הקל הזה עשוי כולו פח שעוביו משתנה בהתאם לצורך: 0.6 או 0.8 מ"מ, ברוב המקרים. ישנם אלמנטים, כגון ניצבים מחוזקים שמשמשים למשקופים, שעוביים הוא 1.25 או 1.5 מ"מ.

את השלד מרכיבים מחלקים משני סוגים עיקריים: האחד נקרא "מסלול" והשני נקרא "ניצב" או "זקיף". את המסלול מקבעים לרצפה או לתקרה (או למשטח אחר, עליו בונים את מה שרוצים) ואילו הניצבים מורכבים בין המסילות, ומעניקים לקונסטרוקציה את החוזק האנכי.

את רוחב הניצבים מתאימים לרוחב המסילות: אי אפשר להשתמש במסילות ובניצבים שאינם תואמים ברוחבם. מלכתחילה, הרוחב נקבע על פי הצורך והדרישות מהמחיצה או מהקיר שבונים, כאשר עובי מינימלי למחיצה עומדת הוא 50 מ"מ. ניצבים בעובי פחות מזה - 37 מ"מ - משמשים רק להקמת חיפוי או ציפוי קירות ולא יותר.

ניצבים 50 מ"מ ניתן לקבל באורכים משתנים - 2.6 מטרים, 2.8, וכו'. אחד האורכים הפופולריים ביותר בשוק הוא אורך של שלושה מטרים, שמתאים לביצוע חדרים גבוהים יחסית או לחיתוך, וביצוע של חדרים רגילים, מחיצות וגופים קטנים שונים, ועוד.

חיתוך הפח למידה ולאורך הנכונים נעשה במספרי פח רגילים, והוא קל מאד. עם זאת, יש להקפיד ולעבוד עם כפפות טובות כדי להגן על האצבעות מפני הפח החתוך, שהופך חד מאד.

חיבור בין ניצבים למסלולים נעשה בבורגי פח חודרים ואילו חיבור הלוחות - לוחות הגבס - אל שלד הפח נעשה באמצעות בורגי גבס ייעודיים. יש להקפיד תמיד על מרווחים מינימליים במיקום הניצבים ובין נקודות החיבור.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות