העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר לוח גבס ירוק עמיד במים 3אורך

בעבר, כל לוחות הגבס היו בנויים משתי שכבות נייר ומילוי של גבס או צמנט אחר כלשהו. לא ניתן היה להשתמש בהם במקומות רטובים או לחים, כיון שהנייר והמילוי שתחתיו היו סופגים מים והלוח היה מתנפח ואפילו מתעוות.

דבר זה גרם לתסכול רב, כיון שאי אפשר היה להשתמש בלוחות ומוצרי גבס דווקא במקומות בהם רצו הנמכות תקרה או שימוש דקורטיבי להסתרת גופי תאורה, למשל: במטבחים ובחדרי האמבטיה בעיקר. אי אפשר היה גם לחלק מרתפים בצורה קלה ומהירה, ועוד.

המצאת הלוחות ה'ירוקים', העמידים בפני מים ולחות שינתה את כל זה: הנייר העוטף את ליבת הלוח הוא נייר שעובר אימפרגנציה (איטום בפני מים) ולליבת הגבס עצמה מוסיפים וקס (שעווה) שמונעת את חדירת הלחות אל בין חלקיקי האגרגט (הגבס). בנוסף, כדי להבטיח שהלוח יישאר בעל צורה גם אם הוא סופח מעט מים, מוסיפים לן פיברגלס - סיבי זכוכית - ששומרים על חוזקו.

הלוח העמיד בלחות עטוף ומסומן בנייר ירוק, ומכאן שמו. ניתן להשתמש בו לדיפון של מחיצות שפונות לחללים רטובים או לחים, לחלוקת חללים לחים ועוד. אנשים רבים משתמשים בלוחות כאלה במרתפים שלהם, כדי לחפות על קירות הבטון שמקיפים את המרתף.

הלוחות מגיעים במגוון אורכים - בין השאר, כמקובל, גם באורך של שלושה מטרים - ובעוביים שונים (לרוב שניים - 12.5 או 16 מ"מ). כמו כל לוחות הגבס, רוחב הלוחות הירוקים גם הוא 120 ס"מ.  חשוב לזכור שגם אם הם עמידים בפני מים, הם לא מתאימים לשימוש חיצוני ואינם עמידים בתנאי גשם.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות