העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחיר לוח גבס חסין אש אדום 3

היסטורית, לוחות גבס לא היו עמידים בחום גבוה או באש. גם היום, הלוחות הלבנים או הירוקים אינם עמידים באש ובמקרה של שריפה הנייר שעוטף אותם והמילוי יישרפו במהירות. הדרישה ללוחות גבס עמידים במקרים של שריפות הביאה להמצאת לוחות הגבס העמידים באש, שמסומנים בנייר (או אריג) אדום או ורוד.

יש יצרנים שמשתמשים בגבס דחוס יותר, יש מי שמוסיפים לגבס חומרים מונעי בערה או מעכבי בערה וחומרים דומים מוסיפים גם לנייר שעוטף את ליבת הגבס.

בלוח גבס חסין אש או מעכב בערה משתמשים במקומות ייעודיים מאוד: תעלות שבהן מעבירים כבלי תקשורת ומחשוב, למשל, מחיצות במסלולי מילוט או תקרות בחדרים ייעודיים הן כמה דוגמאות. הסיבה לכך היא שהמחיצות האלה מספקות זמני מילוט בני 120 - 180 דקות (הדרושים על פי התקן הישראלי, בין השאר).

בזמן כזה, למשל, אפשר להתארגן על איסוף חומרים כתובים ודאטה, הורדה מסודרת של רשתות תקשורת וכו', בלי שהכבלים שמספקים תקשורת יישרפו, כיון שהם נתונים בתוך תעלות שמוגנות או בנויות במחיצות ורודות או אדומות. תעלות אוורור שבנויות בצורה דומה גם כן יכולות לספק זמן התארגנות ומילוט, ועוד.

לוחות גבס אדומים חסיני אש מגיעים במגוון אורכים - בין השאר גם שלושה מטרים - ורוחב קבוע (120 ס"מ), אבל הם מוגבלים בעובי: ליצרנים רבים יש עובי אחד או שניים לכל היותר, כאשר הלוחות בעלי העמידות לאש הגבוהה ביותר הם גם לרוב עבים יחסית - 22 - 25 מ"מ.

לעיתים לוחות אלה עלולים להיות מעט כבדים יותר מלוח רגיל, בגלל עוביים והחומרים מהם הם עשויים. התקנת הלוחות עצמה נעשית במקובל, ללא ציוד או מכשור מיוחד, אבל יש להשתמש בחומרי מילוי והחלקה עמידים באש.

*המחירון הינו מומלץ. יתכנו סטיות במחירים.

מחירים מומלצים לחומרי בניין


עסקים מומלצים בתחום

לתוצאות נוספות